Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Két nőgyógyász, két különböző...

Két nőgyógyász, két különböző diagnózis. Ez, hogy lehet? Kinek higgyek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Kb. 3 hete voltam magán dokinál, mert egyik hónapról a másikra rendszertelenné vált a ciklusom. Augusztusban 10 napot késett (baba nem volt), szeptemberben nem jött meg, októberben 12 nap késés, most még semmi.

Szóval, akkor csinált UH, és megállapította, hogy valószínűleg policisztás petefészek szindróma. Hormonvizsgálatot kért, amit még nem tudtam megcsináltatni, mert várom a mensit..

Gondoltam egyet, elmentem ma az SZTK-ba. Ott is elmondtam a panaszomat, azt nem, hogy már egy magán doki látott. Ő is megnézett UH-val, és semmit nem látott a petefészkeimen.. teljesen normálisak.

Most akkor mi van? Kinek higgyek? Menjek egy 3. dokihoz? Valakinek hasonló tapasztalat?


2015. nov. 12. 11:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan UH-ot csináltak mindkét helyen? Hüvelyi sokkal biztosabb, mint a sima hasi.

Nem is minden orvos ért annyira az UH-hoz, hogy észrevegyen apró elváltozásokat.

Szerintem ne menj 3. orvoshoz. Menj el a hormonvizsgálatra és akkor egyértelműen kiderül, hogy mi a baj.

Egyébként az is lehet, hogy nem mindig ugyanazt lehet látni. Pl. nekem van, hogy látszott ciszta, van hogy nem. A menstruációs ciklus hatására az is változik.

2015. nov. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Mindkét doki hüvelyit csinált.

Megmondom őszintén, azért gondoltam, hogy elmegyek az SZTK-ba is, mert a magánnál 20.000Ft a labor.. gondoltam spórolnék egy kicsit..

De az SZTK-s dokiban fel sem merült betegségnek a gyanúja, terhességi tesztet kért csak.

2015. nov. 12. 11:44
 3/26 anonim ***** válasza:

Szerintem a szakorvosi papírokkal a háziorvostól is kérhetsz beutalót endokrinológiára. Egy próbát megér, legfeljebb nem ad. :D

Az SZTK-ban alapvetően elég korszerűtlen és leharcolt eszközök vannak. Az orvosok kapkodnak, fele erőbedobással dolgoznak sajnos sok helyen... nem mondanám, hogy alapos és biztos a diagnózisuk.

Plusz ott van az is, hogy a magánorvos is csak azt mondta, hogy valószínű, tehát nem tudta biztosra megállapítani.

Az biztos: ha van egy diagnózisod, ami szerint semmi bajod, meg egy másik, ami szerint lehet valami... ne nyugodj bele, hogy nincs baj. Akár 3. orvoshoz is mehetsz, az a lényeg, hogy biztos választ kapj mielőbb.

(Az meg érdekes, ha egy ciklus kimarad, a következő hogy késhet csak 12 napot. :D Egyiktől a következő vérzésig számold az eltelt napokat, ne azt, hogy mikor kellett volna, hogy legyen. Mert ez így nem valami egyértelmű és pontos az orvosnak se.)

2015. nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Oh, két doki, két diagnózis, szerintem ebben semmi különös nincs. (Legalábbis az én ismeretségi körömben volt, aki a 7. diagnózisig is eljutott:(, de én is voltam hasonló helyzetben) Mert sok kórkép nagyon nem egyértelmű, meg a rendelkezésre áll felszerelés is (meg az orvos gondolkozásmódja, specializációja is) változó.

Ha találsz egy dokit, akiben megbízol, és aki odafigyel rád, akkor tarts ki mellette! Ha elsőre nem talál rá a megfelelő diagnózisra, az előírt vizsgálattal akkor is kizár valamit, és tud tovább lépni. (Persze, ez ugye akkor érvényes, ha megbízol a helyben és a dokiban. Ha nem, akkor keress olyat, akiben bízol.)

Ha meg szükséges egy vizsgálat, jobb, ha kifizeted, a "spórolásra" nagyon rá tudsz fizetni (egészségileg meg anyagilag is), akkor is, ha tényleg magas árak vannak. De neked kell eldöntened, megéri-e neked a magán vagy elmész az SZTK-ba.

2015. nov. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
A ciszták hol ott vannak, hol nem. Nekem is pco-m van..
2015. nov. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
na nekem 9 nőgyógyász 9 diagnózis 3 év alatt... buták mint a fsz... ha bármilyen hormon probláma kiderül, akkor irány az Endokrinológus!
2015. nov. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Azért ne általánosíts. Az enyém kiváló orvos, szuperül megcsinálta a mióma műtétem.
2015. nov. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
akkor is durva ennyi erővel, kiolvasok 2 könyvet és találgatni én is tudok... ja közben telik az idő, és ha egy komoly probléma, akkor cseszheted... nagyon nem mindegy, hogy 2 hét alatt vagy 3 év alatt derül ki milyen problémád van! Plusz a pénz, meg a sok felesleges gyógyszer, amit megetetnek veled! Szóval neked szerencséd volt maradjunk annyiban.
2015. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl a magándokim,irta a recepteket,kezelgetett gyulladással,mikor elmentem az sztkba,ott egyből uhn látta az orvos hogy valami nemstimmel...Kiderült hogy a magándoki szerinti kis gyulladás,méhtesrák! Szóval nagyon nem mindegy,én a helyedben szépen megcsináltatnám az sztks dokival a vizsgálatokat.
2015. nov. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Tényleg szerencsém van hogy ajánlották Őt.
2015. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!