Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után mennyi idő után áll be végre a szervezet hormontartalma a normálisra?

Figyelt kérdés
Kb egy éve hagytam abba a fogamzásgátlót, ami után négy hónapig semmi bajom nem volt, majd elkezdődtek. Azóta minden bajom van, össze-vissza jön meg, eleinte volt, hogy másfél hónapig menstruáltam egyhuzamban, aztán kéthetente jött meg két hetekre, azután egyszer-kétszer normálisan megjött, most pedig hónapok óta pár napos, másfél hetes késésekkel. Emellett rohadtul fáj a fejem mielőtt megjön, most pl, hogy késik egy hete, kb 4 napja folyamatosan fáj a fejem. Hallottam, hogy volt akinek kettő év után állt be, van akinek egy, de már kezdem elveszíteni a türelmemet, mert nem érzem jól magam ez miatt...
2015. nov. 14. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Már szerény véleményem szerint be kellett volna állnia. Előtte rendes ciklusaid voltak? Pár napos késés még normális lehet, egy-másfél hét már nem.

Nekem pl. sosem volt pontos a ciklusom, néhány napos csúszás belefér.

Van, akinek elég problémás a menstruációs ciklusa, görcsöl, sok vért veszt, feje fáj, rendszertelen, és ezért szed fogamzásgátlót, ez sem feltétlen "normális", de vannak így egy páran. Ha babát terveztek, szerintem menj el nőgyógyászhoz! De ha nem, akkor is, hogy megbeszéld vele, hogy mennyire rendszertelen a ciklusod. Itt nem fogsz megnyugtatásra találni.

2015. nov. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem tervezünk bébit, igazából csak kíváncsi voltam, hogy kinek mi. Természetesen el fogok menni dokihoz, csak azért voltam kíváncsi, mert már egyszer voltam és azt mondta, hogy várjam meg, míg beáll. És több helyről hallottam, hogy ez eléggé általános, mert normálisnak egyébként semmiképp sem mondanám.

2015. nov. 14. 14:55
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként igen előtte, rendesek voltak, csak sajnos annak már hat éve. :(
2015. nov. 14. 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 1,5 év volt, mire helyrejött a ciklusom gyógyszer-abbahagyás után. Rendkívül cifra dolgokat művelt közben a szervezetem (nem jött meg 1 hónapig, utána több, mint 1 hónapig egyfolytában megvolt...)


2014 januárban hagytam abba, 2015 júniusában sikerült a baba, akkorra jöttem helyre...


Amúgy Lindynette 30-at szedtem 2,5 évig.

2015. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szilvijoe ***** válasza:
Én nem akarlak elkeseríteni, de lehet soha, hogy erről mit gondolok, vagy mi az én személyes tapasztalatom, szívesen megosztom veled privátban, ha érdekel
2015. nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!