Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS, pajzsmirigy probléma...

PCOS, pajzsmirigy probléma kopaszodással, terhesség előtt álló fiatal vékony lányoknál? Valami megoldás? A többi lenn.

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok és 17 éves korom óta ritkul a hajam folyamatosan, most már annyira durva, hogy konkrétan már elrejteni is alig tudom hogy nincs hajam. Nekem diffúz a hajhullásom szóval az egész fejemről egységesen tűnik el, nem pedig a férfias kopaszodás jellemző. Az égvilágon már mindenhol voltam, az elmúlt 5 évem azzal telt hogy orvosról orvosra jártam, és most kb a hatodik nőgyógyásznál akihez elmentem magán úton derült ki, hogy a bal petefészkem tele van éretlen tüszőkkel, és kb egy éve azt is észrevettem hogy a karomon lábamon erősebb a szőrzet, és a mellbimbóim körül is megjelent néhány erősebb szőrszál. A nőgyógyász azt mondta hogy PCOS-re gyanakszik, elfog küldeni endokrinológushoz és jobban ki is vizsgál. Én közben utánajártam a dolognak, és a kérdésemben EZÉRTIS EMELTEM KI, hogy fiatal lányok, mert rengeteg topicot fórumot, kérdést elolvastam és konkrétan mindenhol változókorban lévő nők vagy terhesség után álló 30-on túli nők küzdenek ezzel a problémával, én viszont 22 vagyok, nem voltam még terhes és nem is úgy derült ki az egész ogy nem sikerült a baba, hanem a hajam miatt... és itt jön az a rész hogy túlsúlyos sem vagyok, 173 centihez 56 kiló vagyok, ami inkább alultáplált, hízni sosem tudtam, namármost a PCOS nők nagyrésze túlsúlyos és kapja a diétát ami javít a helyzetén. De kérdem én rajtam milyen diéta fog segíteni, így is tej és lisztérzékeny vagyok, ha már cukrot, szénhidrátot sem ehetek konkrétan éhen fogok halni, vagy épp a vitaminhiánytól fog kihullani a hajam.

Lényeg a lényeg, hasonló cipőben járó sorstársaimat keresem, akiknek szintén a hajukkal van ilyen problémájuk ilyen fiatalon, mert én nemtudok beletörődni hogy 25 éves koromra megkopaszodok, a fiatalságom nagyrésze már így is ráment arra hogy a kilátszódó fejbőrömmel kellett szenvednem. Valaki aki hasonló cipőben járt, esetleg sikertörténet hogy gyógyszeres kezelés után visszajött a haja? Mindenre és mindenkire kíváncsi vagyok ne értsetek félre, csak azért emeltem ki a koromat és testalkatomat, mert ennél a betegségnél ez nagyon nem jellemző, ezért nem is tudom hogy mi lesz így velem, nagyon kétségbe vagyok már esve...



2015. nov. 21. 11:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia. Nálam ugyanez a helyzet csak 17 éves korom óta kinlódok vele! Pajzsmirigy-alulműködésem egyből kiderült, arra Letroxot szedek. pcos-ra most vizsgálnak.

Közbe még mandulám is kivették, hátha attól hullott ki lassan a hajam fele :-( szintén diffúz és nem foltos és nem is férfias kopaszodás.

Forcapil kapszulát és oldatot ajánlotta doktornő, ami kicsit segít.

2015. nov. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Lemaradt, hogy most leszek 20 éves.

165/48

2015. nov. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon félreolvastad, a PCOs nem az idősebb nők (a 30 egyébként se idős) betegsége, fiatalokat, kamaszokat ugyanúgy érint, csak épp jellemzően akkor derül ki, amikor az illető gyereket szeretne, az pedig mára kitolódott 30 felé.

(Egyébként általában ha egy kamasz, fiatal felnőtt jelentkezik a tünetekkel, akkor - helytelenül - elintézik fogamzásgátlóval ahelyett, hogy az okokat keresnék, ezért nem derül fény rá.)


Nem is a túlsúlyosoké. A diéta ugyanúgy segít a vékony nőkön is, mert alapvetően nem fogyókúráról van szó, hanem olyan étkezésről, ami megelőzi az inzuliningadozást.

2015. nov. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az idősebbet a 17-20 éveshez mérten értettem. Én csak a kommentelők átlagéletkorából következtettem erre, meg a változókorból, de persze tudom azt hogy ez bármelyik életkorban előfordulhat, csak arra gondoltam mikor jellemzőbb, és milyen egészségi állapotoknál.

Én azt értem, csak mint említettem tejfehérje érzékeny vagyok ami azt jelenti hogy semmiféle tejterméket tejszármazékot nem ehetek, és lisztérzékeny is vagyok :((( konkrétan zöldségen, rizsen és húson élek így is, mivel se tésztafélék se péktermékek se tejtermékek, gyorskaják mileritek nem jöhetnek szóba... mindig is hízni szerettem volna, sose jött össze, ráadásul a pénztárcánk sem nagyon bírja azt, hogy nekem állandóan főzöcskézni kell, tejet a 800Ft/liter rizstejjel pótolni ha néha valami olyat is készíteni akarok amibe nem csak zöldség meg csirke van....

Egyébként nekem is fogamzásgátlót ajánlottak de elutasítottam, elegem van abból hogy állandóan a tüneteimet akarják elnyomni és csak nagyobb baj lesz belőle, mert az igaz okkal a kutya nem foglalkozik, és nekem a legnagyobb problémám az, hogy miért kopaszodok és szőrösödök, miért gyulladt ragyás a bőröm... már a gyógyszerektől is félek, a természetes gyógymódok és gyógynövények híve vagyok inkább annyit csalódtam és annyiszor jártam már meg...csak a látnám a kiutat végre, mert már utcára menni is gyűlölök, és igen, ez a lelkiállapot és stressz is csak ront a helyzetemen...:(((

2015. nov. 21. 18:26
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Mindenképp.menj el endokrinologushoz, a hormongondok az ő szakterületük. Ha nem tud megoldást, akkor pedig menj a mensmentisbe Budapesten. Fizetős, de megéri. A pcos messze nem csak a túlsúlyos nők betegsége, én is, és több barátnőm is szenvedünk tőle, és mind soványak vagyunk, annak ellenére, hogy én pl szinte szénhidráton élek, tudom, hogy változtatni kellene. Azért találsz a fórumokon idősebb nőket, mert a legtöbbször akkor kezdenek ezzel mélyebben foglalkozni, vagy egyáltalán foglalkozni, amikor gyereket szeretnének, ez pedig nem 15-20 éves korban jellemző, általában.
2015. nov. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem 16 éves koromban fogamzásgátlóval intézték el, hogy 3 hónapig nem jött meg. Én elfogadtam, akkor még nem foglalkoztam ilyesmivel, tetszett is, hogy pontosan megjön mindig. Így "ellébecoltam" 24 éves koromig, (közben orvos lettem) és amikor abbahagytam a gyógyszert, folytattam ott, ahol 16 évesen abbahagytam, azaz nem jött meg hónapokig. Ekkor kivizsgálá: PCOS. Hurrá. Kaptam egy másik fogamzásgátlót, amitől állítólag javul... Azóta tudom, hogy ez egyáltalán nem igaz... aztán közel 2 évvel később jött a családalapítás terve. Megbeszéltük a Férjemmel (aki mellesleg természetgyógyász), hogy kb. 1 évet adunk magunknak, azaz az abszolút természetes módszereknek, mielőtt gyógyszerekhez, hormonokhoz stb. nyúlnánk. Nem nyúltunk :) azóta van 2 gyönyörű Kislányunk :) szóval amit mindenképp ajánlok, egy D3-vitaminszint ellenőrzés, de így vaktában biztos lehetsz benne, hogy túl alacsony. Nagy dózisú D-vitamin (napi 10 ezer N.E.) K2-vitaminnal és Magnézium-citráttal vagy maláttal csak előnyödre válhat! Pajzsmirigy alulműködésre Fucus vesiculosus D6 homeopátiás cseppeket szedtem, alaposan levitte a TSH-mat! :) inzulinrezisztenciát is jó lenne kivizsgálni, arra is jó alternatív terápiás lehetőségek vannak
2015. nov. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Jövőhéten megyek a nőgyógyászomhoz aki részletesebben megvizsgál ultrahanggal is, akkor fogok tőle endokrinológiára is beutalót kérni.

Nektek a hajatokkal nincs probléma? Mint említettem engem az érdekelne hogy a kezelések után a haj visszanő-e, lehet-e rajta segíteni, javul-e a helyzet, mert konkrétan kopasz vagyok 22 éves lány létemre. A PCOS-nek nem a gyerekvállalós része aggaszt jelenleg engem.. :(

Utolsó, én is a természetes dolgok híve vagyok, neten folyamatosan kutakodok a vitaminok, gyógynövnyek, természetes gyógyhatású dolgok után, és szedem is őket, de a hajamon nem látok változást, sőt, egyre rosszabb, a gyerekvállalás engem nem érint jelenleg, bár ha így maradok soha nem is fog mert ilyen fejjel nem tudom ki fog velem szóba állni...

2015. nov. 22. 17:32
 8/18 anonim ***** válasza:
A hajhullás nagyon valószínű, hogy a pajzsmirigy-alulműködés miatt van
2015. nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
miért nem tudsz mit enni, ha nem ehetsz cukrot? ma már nagyon sok ember kerüli a lisztes, cukros, tejes ételeket. egyél tojást, növényeket, húsokat. teljesen jól meg lehet belőle élni, nem a péksütiből kapod a vitaminokat.
2015. dec. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én nem kerülöm a tejes és lisztes ételeket, hanem egyáltalán nem eszek, mivel allergiás vagyok rá, és itt a tej és lisztszármazék is számít. Konkrétan csak rizst húst és zöldséget eszek, sajnos egyáltalán nem változatosan. bolti zacskós és egyéb kaják nálam szóba se jöhetnek mivel mindenbe belerakják a rohadt tej és lisztszármazékot, nincs ám szendvicsecske meg kakaócska reggel, és húsból zöldségből is csak a hentes áru meg termelői zöldség, hogy LEGYEN VALAMI VITAMIN IS BENNE. Anyagilag sajnos jelenleg nem futja a különlegesebbnél különlegesebb zöldségekre és gabonafélékre és mivel tejterméket egyáltalán nem eszek ez így is elég nagy kiesés vitamin és tápanyag téren. Szerintem tisztában vagy vele mennyivel többe kerül az ha valaki egészségesen akar táplálkozni, így se jövök ki az ösztöndíjamból, a szüleim pedig nemtudnak támogatni, ha még a szénhidrát és cukorbevitelt is számolgatnom kell már nemtudom hova fogok fogyni, így is alultáplált vagyok. Úgyhogy köszönöm szépen de az ilyen cinikus hozzászólások hogy nem a péksüteményből nyerem a vitamint nem kellenek, még ha nem is feltételezed, képzeld, tisztában vagyok vele, szerintem jobban mint te, mivel nálam ez nem egy hóbortos diétácska hogy kisebb legyen a hátsóm hanem egyszerűen ezeket ehetem és kész, nekem a reggelimet vacsorámat ebédemet előre meg kell szerveznem főzögetnem, és nincs olyan hogy jajj nincs időm bekapok valamit a boltból, ha nincs idő elkészíteni akkor bizony kimarad az étkezés. Szerintem te ezt fel sem fogod addig amíg nem leszel olyan allergiás hogy a legkisebb tejszármazéktól már dagad a szájpadlásod, próbáld ki egy hétig annyi pénzből előteremteni a mindennapos "változatos" "vitaminokban gazdag" táplálkozást úgy hogy semmi tej semmi liszt ne legyen benne, amennyiből én, aztán meglátjuk elkezdesz-e aggódni ha még a szénhidráttal is szórakozni kell. És igen, felháborodok, mert aki nem jár ebben a cipőben, az nekem ne okoskodjon, nem tudja mit kínlódok nap mint nap, úgy hogy közben nincs haj a fejemen és nemtudom mi az isten bajom van. Olyan lányok véleményét kértem akik ilyen szerencsétlenül jártak mint én, a többi random ember hülyesége nem érdekel, nem kell ide írogatni.
2015. dec. 8. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!