Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez elfogadható így?

Ez elfogadható így?

Figyelt kérdés
Ma voltam először nőgyógyásznál, fogamzásgátló tablettát felíratni. Előtte utánaolvasgattam itt, hogy mi is fog rám várni. Láttam, hogy sokan szidják az olyan orvosokat, akik vizsgálat nélkül írnak fel gyógyszert, és azt javasolják, hogy váltson orvost. Akinél én voltam, felírta, de azt mondta, hogy legközelebbre kötelező lesz a vizsgálat. Ez még így oké, vagy így is keressek mást? (Úgy meglepődtem ezen a "kompromisszumos megoldáson", hogy nem kérdeztem az okát. Magánrendelés volt, de akkor éppen nem vártak sokan.)
2015. nov. 25. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem oké.

Ha trombózishajlamod van, akkor egy hónapnyi szedésbe is belehalhatsz (tüdőembólia).

2015. nov. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vérvételre kellett volna menned, a manuális vizsgálat elhagyható.
2015. nov. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem se vizsgált meg a doki, viszont tudtam, hogy nincs trombózishajlamom.

19L

2015. nov. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as,

honnan?

2015. nov. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak.
2015. nov. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Korrekt, részletes, kimerítő válasz. :D


Aztán nehogy úgy koppanj, mint sajnálatosan az egyik barátnőm. Testvérét vizsgálták, negatív lett, így úgy gondolta nála sem lehet, simán beszedte a fogamzásgátlót, majd abbahagyás után háromszor vetélt el zsinórban mire kiderült a trombózishajlam (igen, vetélést is okoz).

Ha akkor amikor kellett volna ragaszkodik a vizsgálathoz, akkor nem kellett volna meggyászolnia három babát (mind a második trimeszterben ment el), mert kaphatott volna vérhígító injekciót az első perctől.

2015. nov. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Belefér,a legtöbb ismerősömnêl is így volt az elsőnélNe válts dokit emiatt.
2015. nov. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!