Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása utáni panaszok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1,5 évig szedtem a fogamzásgátlót, és ahogy abbahagytam, teljesen felborult a ciklusom, 1 év alatt 4-szer volt menstruációm... ezek közül egyik alkalommal 1 hónapig tartott.

A tabletta abbahagyása után fél évig nagyon erősen pattanásos voltam, most is vannak, de már elviselhetőbb.


Tabi előtt 35 napra menstruáltam, rendszeresen, és eredetileg az erős fájdalmak ellen kezdtem el szedni a fogamzásgátlót...mára nagyon megbántam.


A nődokit rendszeresen látogatom az utóbbi időben, semmilyen szervi problémát nem lát, sőt, most 1 év után azt mondta, szedjem újra!


Nem értem, hogyan szedhetném újra, ha ekkora problémát tud okozni?


Januárban megyek endokrinológushoz, hormonvizsgálatokra.


Járt már valaki hasonló cipőben?

Mi lett vele?


Köszi előre is,


21/L



2015. dec. 11. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így jártam, eljutottam endokrinológushoz, ott rámondták, hogy PCO, kis cisztákat találtak, a hormonjaim az egekben. Megoldásként jöttek, hogy hát fogamzásgátló. Mondom felejtsék már el.


Aztán megbeszéltük, hogy akkor szénhidrát diéta, intenzív sport. Az segített és szép lassan helyreállt.

2015. dec. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És a cisztákat hol vették észre? Azt a nőgyőgyász? Vagy az endokrinológián is meg tudják nézni?

A nőgyógyászom azt mondta, h rendben, de őszintén szólva jobban örülnék, ha máshol is meg tudnák ezt állapítani.


Örülök, h neked segít a diéta, ez bíztató :)


Sajnos én nem étkezek vmi helyesen, 51 kg / 167 cm vagyok, össze - vissza eszek, van h naponta csak egyszer, de akkor pl.egy pizza is simán lemegy :D

2015. dec. 11. 15:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászaton nézték meg.
2015. dec. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem se szedjél fogamzásgátlót. a doki könnyen fölírja, mert NEKI ez a legegyszerűbb.

én is szedtem pár évig, de már nem szednék. inkább járj utána, vizsgáltasd ki magad. és próbálj rendesen enni.

2015. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!