Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyám súlyos alkoholbeteg és...

Anyám súlyos alkoholbeteg és most ugy gondolom visszaválthatatlanná vált a helyzete mint fizikálisan mint mentálisan?

Figyelt kérdés
ANyám lassan 10 éve elég intenzíven iszik, el is vált, ujra férjhez ment közben a körülötte lévő hozzatartozók meghaltak ami adott okot neki az ivászatra. Most legutobb hogy a férje is meghalt annyira belefeletkezett hogy lefogyott 35 kilora bőre száraz hámlik, pokháloszeru foltok jelentek meg az egész testén, szemei be esettek, sága az egész arca, apám aki jelenleg ujra vele él ész együtt isznek szerinte halucinált, amiről én is meg bizonyosodtam, azonnal korházba szállítottam ahonnan egyenest az elmegyogyintézet detoxába irták.. a halucinációja mely szerint honapokig külföldön dolgozott és vett egy autót is amit nem tud hazahozni mert be van zárva annyira valosan éli meg hogy már én is kezdem elhinni pedig ez teljesen képtelenség hisz utlevele sincs. Mindenre tud ésszeru magyarázattal szolgálni ami az ő igazát bizonyitsa azt, hogy ez nem igaz nem fogja el, már több mint egy hete ezt a hülyeséget állitsa és képtelen elfogadni azt hogy ezt ő csak képzeli és kitalálta. ezen az 1 tévhitén kivül normálisan lehet vele beszélgetni elvonási tünetei miatt siróssá vált a hét alatt és feszülté meg idegessé de már ez is átment rajta, viszont az agyába ez a berögződött hiba nem mulik... valaki esetleg tudna segiteni?

2015. dec. 25. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled..
2015. dec. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ha valaki tud is érdemben segíteni, az nem egy gyakoris lesz. Ez bizony szakember segítségét igényli, minimum pszichoterápiát, de valószínű, gyógyszeres kezelés is szükséges lehet.
2015. dec. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Annyi neki. Sajnos az ital miatt sok agysejtje károsodott.

Ha már sárga is colt, az azt jelenti, a mája sem egészséges már.

Annyit tehetsz, ne akard meggyőzni, hogy nem beszél igazat. Lehet, ez a téveszméje is elmúlik, ahogy tisztul.

Az én férjem anno szintén durván alkoholizmus miatti beteg lett. Az elvonási tünetei, közte az érzékenység majdnem egy évig tartott. De elmúlt az is.Türelemmel sokat tudsz segíteni az édesanyádon.

2015. dec. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves Simon köszönöm a válaszod, végig olvastad amit kiirtam? mert ha igen akkor nem értem a válaszodat, hisz anyám jelenleg is gyogyszeres kezelés alatt van folyamatos infuzió és injekciókkal együtt az elmegyogyintézetben. Vagy esetleg valamilyen más típusú orvosi kezelésre gondoltál, mert ha igen azt nagyon szívesen meghallgatnám, hisz a kérdést azért is bátorkodtam kiírni, mivel az orvostudomány csődöt akar mondani a kezelése téren és igy téveszmékkel és a megrögzött hülyeségeivel szeretné őt kiengedni, kb ugy ahogyan bevittem...
2015. dec. 25. 21:10
 5/11 A kérdező kommentje:
harmadik válaszadó, nem élek anyámmal van saját életem, családom igy sajnos a folyamtos ápolgatás vigasztalgatás dédelgetés meg türelem kilőve. Nem ő nevelt fel tehát annyira édesnek nem mondanám anyámat mert elhagyott, megteszem ami tőlem telik, de van saját családom akiket nem fogok elhanyagolni anyucikám miatt.
2015. dec. 25. 21:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Fontos kérdés: amikor tévképzetek vannak, akkor józan?

Ha igen, akkor a mentális része nem visszafordítható. Ha csak alkoholos állapotban, akkor még visszafordítható, de csak szakember segítségével, és anyukádnak akarnia kell, és harcolnia!

A testi tünetek egy része visszafordítható (pl. fogyás), egy része viszont nem. Ha a mája összeomlik, azon már csak májátültetés segíthet, viszont ilyen állapotban, alkoholistaként a várólistára sem kerülhet fel.

Egy alapos kivizsgálás kimutatná, hol tart, mi károsodott véglegesen, min tudnak segíteni, de ahhoz anyukád is kell!

A beleegyezése nélkül semmit nem tudsz tenni, ráadásul a felépüléshez le kell tenni az italt!

2015. dec. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
a képzelgései amit rögeszmésen állit az józan állapotában van, hisz már több mint 1 hete korházi kezeleés alatt áll, de mondjuk ma is ugyan ugy mondta a hülyeséget.
2015. dec. 25. 21:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor már nem tudod visszafordítani, csak megállítani a romlást, sajnálom.

Az elpusztult agysejteket nem tudod pótolni.

Anyukád hgy viszonyul ehhez az egészhez? Követeli az alkoholt? Követeli, hogy engedjétek haza?

Vagy együttműködik?

2015. dec. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
alkoholt nem követel, sőt szerinte ő nem is ivott. a rögeszméjéhez ragaszkodik és haza is akar menni mindenáron.
2015. dec. 25. 21:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor haza fogják engedni, és kezdődik minden elölről... :/

Kényszergyógykezelés nincs. Ha elutasítja a kezelést, nem tudnak vele mit kezdeni. Akkor sem, ha mentális beteg... Kivéve, ha gyámság alá helyezteted. De az elég durva procedúra, én annak idején nem vállaltam be.

2015. dec. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!