Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi mindent kell tudni ezekről?

Mi mindent kell tudni ezekről?

Figyelt kérdés
Nagyon sok mindenre kiváncsi vagyok. Először is arra, hogy az normális ha a 22. Napon fehér nyálkás folyásom van? Ez már a peteérés vagy ez csak annak a jele és ez után lesz peteérésem? Hallottam olyanról, hogy ha lányt szeretnél akkor peteé. előtt kell csinálni. De ezt honnan lehet tudni? (Persze ez még nem altuális csak kiváncsiságból kérdezem.) Olyan sok féle dolgot olvastam ezekkel kapcsolatban, hogy már teljesen összezavarodtam. Kérlek ne írjatok olyanokat, hogy "ezt illene tudnod.. stb.. édesapámmal élek és anyámmal nem tartom a kapcsolatot más meg nincs akitől megkérdezhetném.. előre is köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 4. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány éves vagy, és nem is akarlak bántani, de bármelyik általános iskolás biológia könyvben benne van a női ciklus folyamata, de a neten is megtalálod, szerintem érdemes átolvasnod.

A peteérést nem tudod pontosan megállapítani, sokan érzik, de az is csak egy becslés. A folyás lehet a peteérés jele valóban, főleg, ha minden ciklusod során ugyanakkor jelentkezik. Ha az állaga megváltozik, vagy valamilyen színe vagy szaga van, akkor fordulj vele orvoshoz, mert fertőzésre utalhat.

Egyébként azért mondják, hogy peteérés előtt kell szexelni, hogy teherbe essen a nő, mivel a teherbeesés peteérés idején történik meg. Ez is általános iskolai biológia anyag, ennek is utána tudsz nézni a neten. A hímivarsejtek bejutnak szex során a nőbe, ahol napokig is élnek, mielőtt megtörténik a megtermékenyítés (tehát nem konkrétan a szex után rögtön lesz terhes valaki). Emiatt van az, hogy ha szexelsz valakivel, akkor utána pár nap múlva lehetsz terhes, tehát ha pár nap múlva tart a peteérés, az kell a terhességhez. De ha az ember gyereket akar, jó esetben akkor sem kizárólag a teherbeesés miatt szexel, hanem más miatt is, így elég ritka, hogy valaki csak a peteéréskor akarjon szexelni. Ha egész hónapban szexelsz, akkor elég valószínű, hogy valamikor a peteérés alatt is csinálod. Amúgy meg van spontán peteérés is, ami azt jelenti, hogy teljesen váratlanul és kiszámíthatatlanul történik meg a ciklus során valamikor, emiatt is kell vigyázni azzal, ha az ember nem védekezik.

2016. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 12 vagyok amúgy. :)
2016. jan. 4. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!