Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Laparoszkópos nőgyógyászati...

Laparoszkópos nőgyógyászati műtéttel kapcsolatban kinek vannak tapasztalatai? Van, aki nem előző nap feküdt be?

Figyelt kérdés

A műtétem napján, reggel 7-re kell bemennem, és valamikor délelőtt fognak műteni a Szegedi Női Klinikán. (Egy endometriómát fognak leszedni a petefészkemről.)

Azt mondták, hogy az előző esti könnyű vacsi után már nem szabad enni, inni. De arról nem szóltak, hogy pl. hashajtót kell-e bevennem. Beöntésre számítsak? Mit érdemes vinni? Állítólag másnap haza is engednek, ha minden jól megy. Bármilyen gyakorlati tanácsot, beszámolót, infót szívesen fogadok! Kicsit izgulok...



2016. jan. 5. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is Szegedi Klinikán voltam 2014-ben laparoszkópián. :) Nekem átjárhatósági volt, méhtükrözés, meg hasüreg átnézés. Talált a dokim egy kis endometriózis is és le is szedte.


Aznap reggel kellett bemenni. Dehogy kell hashajtó, meg beöntés! :) Nem szülésre készülsz. :) Igen, másnap szépen lehet hazaballagni.


Fognak adni egy nyugtatót műtét előtt, onnantól tojni fogsz az egészre. :) De tényleg. Izgulás nuku. Nekem semmi rossz élményem nincs az egésszel kapcsolatban, se fájdalom, semmi. Műtét után egy darabig kellemetlen a levegő, amivel felfújják a hasüreget, de nem vészes. Kell majd szuriznod magad utána (véralvadásgátló) 7, vagy 10 napig. Lesz egy-két öltés a köldöködben, meg a hasad alatt, egy hét múlva varratszedés.


No para, tényleg! :)


31/N

2016. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, részben megnyugtattál, bár a szurizás nem hangzik jól, erről az opcióról még nem is hallottam. Még egy kérdés: véreztél utána? Kell vinni betétet?
2016. jan. 5. 16:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Néhány napig pecsételtem, igen. Meg ugye nekem folydogált ki a legelején a kék folyadék, amivel az átjárhatóságot nézték, de neked ugye ilyen nem lesz. Persze vigyél betétet, elég sima nappali gyenge vérzéshez, vagy tisztaságit. Szuri furcsa először, de szintén túlélhető. (Nekem jól is jött a rutin később a tüszőérlelő szurik beadásához...)
2016. jan. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki, hogy ha már "bent van", akkor csinál egy átjárhatóságit nekem is. Szóval kék folyadék... Mindegy, majdcsak túlesek rajta. Köszönöm a segítséget!
2016. jan. 5. 16:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Na hogy vagy? Hogy viselted a műtétet?
2016. jan. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!