Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pattanásszerű kinövés a belső...

Pattanásszerű kinövés a belső ajkakon?

Figyelt kérdés

2 napja vettem észre, hogy fürdésnél fáj amikor hozzátértem. Megnéztem, egyik oldalon 3 kis pattanásszerű kinövés látható. Mivel ott nincs szőr, így nem lehet tüszőgyulladás sem. Szexuális kapcsolatom kb. fél éve nem volt senkivel, viszont szilveszterkor házibulin elmentem wc-re.

Okozhatja az is, hogy úgy kaptam el valamit? Nőgyógyászom csak jövő hétfőn rendel, máshoz nem akarok menni.


2016. jan. 6. 09:19
 1/2 A kérdező kommentje:
Nem viszket, nem ég, nincs mellette semmilyen folyás sem.
2016. jan. 6. 09:20
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy ott nincs szőr, a pórusok eltömődhetnek, begyulladhatnak, felgyűlhet bennük faggyú, tehát simán lehet ott is pattanás. Okozhatja például az, hogy az ünnepek alatt sok fűszeres-cukros dolgot eszik az ember.

Próbálj méregteleníteni, sok vizet inni, gyakran tisztálkodni, utána szárazra törölni. Fültisztító pálcikára cseppents teafaolajat és azzal óvatosan, csak ott kend át: fertőtlenít és segíti leszáradni. (Csak akkor zárj össze, ha már rászáradt az olaj.)

Ha viszont fekélyesedne, viszketne, égne, akkor irány a nőgyógyász, mert herpesz is lehet. Bár wc-ülőkéről a közhiedelemmel ellentétben nehéz elkapni fertőzéseket, illetve ahhoz nagyon mocskosnak kell lennie.

2016. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!