Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Okozhat a későbbiekben bármily...

Okozhat a későbbiekben bármilyen problémát, hogy mielőtt fogamzásgátlót kezdtem szedni nem volt rendszeres a vérzésem?

Figyelt kérdés

Természetesen voltam nőgyógyásznál mielőtt szedni kezdtem, aki kivizsgált, azonban ezt nem kérdezte meg, hogy rendszeres e a menstruációm, nekem pedig nem jutott eszembe hogy fontos lenne. Lassan egy éve szedem a gyógyszert, eddig soha semmi problémám nem volt vele, mindig pontosan 28 naponta jött meg. De valahol azt hallottam hogy rendszertelen menstruációra nem szabad elkezdeni gyógyszert szedni. Ez igaz? Valakinek valami tapasztalat?

19L



2016. jan. 14. 17:18
 1/8 anonim válasza:
42%
Ez nem igaz. Sokan azért szednek fogamzásgátlót, hogy rendszeres legyen a menstruációjuk.
2016. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Igen sok nővel elhitetik a dokik, hogy ez így jó, mert egy művi ciklust, hoz létre, de attól az még nem jó!

Majd ha abbahagyod akkor lesz gond ... amúgy sem szedném, olvassátok csak el a mellékhatásokat...

2016. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is ez volt, előtte rendszertelen volt, a tabitól meg persze, hogy rendszeres, hiszen művérzés, az nem menstruáció. Vicces lenne, ha nem lenne pontos.


Nekem abbahagyás után minden bajom volt durván, volt hogy 108 napig meg se jött, zsírosodott a hajam, óriáspattanásaim lettek, fáradékony voltam. Évekig tartott mire újra rendszeres lett és a tünetek is megszűntek. Soha többé tablatta.

2016. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
"hiszen művérzés, az nem menstruáció" tévedsz ez menstruáció. A fogamzásgátló tabletta az egyenletesebb hormonszintet biztosít ezért használható a rendszertelen ciklus kezelésére. A gyógyszer utáni rendszertelen vérzés nem annak következménye, hanem szedés nélkül is az lett volna. A nőgyógyászok szokták javasolni, hogy időnként érdemes, hogy a saját hormon rendszer ne legyen teljesen elnyomva, "magáhoztérjen". Valóban sok mellékhatása, szövődménye LEHET, ezért kell előtte és alatta rendszeres kontrollra járni, betartani az utasításokat.
2016. jan. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat az előbb kimaradt az "szünetet tartani" kifejezés. Tehát időnként érdemes egy hónapra kihagyni, de gondos szedés mellett kevesebb a mellékhatása, mint egy nem kívánt terhességnek.
2016. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4: bogyó mellett nincs peteérés, így nincs menstruáció

Azért van vérzés, mert 21 nap után szünet van, a hormonszint leesik, és lőn megvonásos vérzés, köze sincs a menstruációhoz.

2016. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A tabletta szedése alatt (azaz a szünetben) jelentkező vérzés nem menstruáció, hanem ún. megvonásos vérzés. Azért lesz rendszeres, mert rendszeres időnként történik a hormonmegvonás, ami miatt a vérzés jelentkezik. Ha valaki összevissza szedné, akkor a megvonásos vérzés is összevissza lenne.


A problémát az okozza, hogy maga a tabletta nem teszi helyre a problémát, csak egyszerűen elfedi. Csinál egy rendszeres ciklust, te meg azt hiszed, meggyógyultál.

Mikor az ember abbahagyja, akkor újra a saját hormonrendszerének kell működnie, és bizony jó eséllyel visszatér a rendszertelenség. Sőt, ha valaki nagyon rendszertelen vérzésre kezdi el szedni, akkor később gyakran még rosszabb lesz a helyzet, mint előtte volt.


A másik veszélye meg az lehet, hogy az alap probléma, ami a rendszertelenséget okozza, lehet, hogy kezelés nélkül súlyosbodik. Pl. ha valakinek PCOS-e és inzulinrezisztenciája van, és az inzulinrezisztenciát nem kezeli semmivel, csak a fogamzásgátlót szedi a tüneteire, akkor előfordulhat, hogy mire aztán abbahagyná a tabit, már cukorbetegség alakul ki az inzulinrezisztenciából.


Mennyire volt rendszertelen a vérzésed?

2016. jan. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Általában 30-35 naponta jött meg, de volt olyan is amikor 24-25.
2016. jan. 15. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!