Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Teljes vérképből és teljes...

Teljes vérképből és teljes vizelet vizsgálatból kimutatható valami?

Figyelt kérdés
ha van valamilyen betegségem, esetleg(nemi) akkor kimutatja?

2016. jan. 21. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sima vérképből (amit a háziorvos szokott csináltatni) nemi betegség nem derül ki. Azt pl. bőrgyógyász csináltat, ha olyan tüneteid vannak, ami utalhat nemibetegségre, vagy ha elmész vért adni, akkor ott tuti megnézik (a HIV-et is).
2016. jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Sima vérkép és vizeletből gyulladásra lehet következtetni, máj állapotára, cukorra, veseműködésre, esetleg tumor gyanura és ha ezek az értékek nagyon eltérnek a normáltól, akkor mennek további vizsgálatok felé.
2016. jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bizonyos betegségekre utalhat, de teljes bizonyossággal nem mutatja ki (pláne, ha a leletet kiértékelő személy nem is látja a pácienst. Nemibetegségre vonatkozólag meg egészen érintőleges lehet csak, ha pl. erősen fokozott a májenzimek jelenléte (már ha ezt is kérte a beküldő orvos), az az erős májkárosodás lehet nemi úton szerzett valamilyen hepatitis is, de ez csak a beteg alaposabb kikérdezésével és vizsgálatával deríthető ki, tehát nem ez az első számú gyanú. Nemibetegséget speciálisan célzott vizsgálattal lehet kideríteni, már ha egy szemrevételezés során nem jelennek meg a külső testi tünetek.
2016. jan. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kellemetlenül érzem magam :( házi orvos adhat beuatlót std-re? mert úgy hallotttam fizetős...27 éves nő vagyok..és volt hogy megcsalt a párom, szakítottam vele..de félek baj van..és ez sem most volt :\
2016. jan. 21. 10:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Meg kell kérdezned, de ha nem adnak beutalót, akkor pénzért simán meg lehet csináltatni.
2016. jan. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De most csak félsz és mindenáron meg akarod nézetni, vagy tüneteid is vannak? Ha vannak tüneteid tuti megcsináltatják, de akkor a bőr- és nemibeteg gondozóba menj. Ha nincs semmilyen tüneted, csak félsz, akkor meg valószínű fizetned kell:

[link]

2016. jan. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Vannak tünetek... és csak attól félek hogy már késő :(
2016. jan. 21. 10:46
 8/12 A kérdező kommentje:
én "csak"
2016. jan. 21. 10:46
 9/12 A kérdező kommentje:
nem vagyok anyagilag eleresztve :\
2016. jan. 21. 10:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha vannak tünetek, akkor nőgyógyászhoz, vagy bőr-és nemibeteg gondozóba menj, ott ingyen meg kell, hogy csinálják a vizsgálatokat!

Szerintem a háziorvos ehhez kevés.

Addig is a helyedben tuti csinálnék egy ezüskolloid kúrát, illetve ha lent a nemiszervnél van valami kiütés akkor azt is ecsetelném vele.

2016. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!