Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nők, lányok akik fogamzásgátló...

Nők, lányok akik fogamzásgátlót szednek, milyen tapasztalataitok vannak a gyógyszerrel kapcsolatban? Folytatás lejjebb

Figyelt kérdés
Mosz szeretnék elkezdeni gyógyszert szedni, de nem tudom hogy mire számíthatok. Tudom hogy ez egy hormonbomba és vélemnyeket tapasztalatokat szeretnék gyűjteni, akár mellékhatásokrol vagy bármirol , esetleg hogy később miután gyereket vállaltatok volt e valami probléma! előre köszönöm

2016. jan. 22. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Elöször is NEM hormonbomba, söt a lehetö legkevesebb hatóanyag, azaz hormon van bennük. A hormonbomba csakis a kezdeti (ezelött 50 évveli) fogamzásgátlókra volt modnható, a maiakra nem.


Másodszor ha elöírás szerint szeded - nem mindenféle "menzesz-tologató" módon -, rendszeresen ellenörizteted magad az orvosnál, meg ha probléma merül fel, akkor is hozzá fordulsz, akkor gyakorlatilag semmi negatív hatása sincs.


Ami sok nönél elöfordul, az a labilisabb hangulat, illetve kevésbé kívánják a szexet - de ezt abból adódoi, hogy a szervezetben egy terheséghet hasonló állapotot hoz létre a gyógyszer.


Az, hogy valaki elhízik ettöl, az igen ritka - de akkor az orvossal kellene konzuktálni, mert nem a neki megfelelö összetételt kapta -, a többség azért hízik, mert "tudja", hogy el szoktak hízni és egyszerüen nem figyel oda, hogy mit és mennyit eszik.


Én 15 évig szedtem pár szünettel - amikor gyereket terveztünk. Akkor elöször fél évig óvszerre váltottunk, mert ennyi idö alatt minden esetben visszaálla természetes hormonszabályzás, és utána - amikortól nem vedekeztünk, pár alkalom elég volt a terhességhez. Ez mind a négy gyereknél így volt.


Akiknek a gyógyszer "miatt" nem sikerül késöbb teherbe esni, ott általában már elötte sem ment volna, csak akkor nem is akart az illetö, ezért nem gondolt erre.

2016. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem jött be. Először 2 hétig véreztem azt gondoltam talán a következő levélre már nem lesz ilyen. Más akkor még nem volt. A második levélnél szintén 2 hétig volt meg de már se étvágyam se libidóm nem volt így hagytam. Próbálhattam volna másikat, lehetséges, hogy azzal nem lett volna bajom. De az óvszer ellen sem vagyunk így inkább hagytam 2 levél után.
2016. jan. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem jött be, a libidómat levitte a fenébe, ráadásul híztam tőle, fogyni nem tudtam, pedig sportolok és grammra kiszámított étrendem van. Aztán abbahagytam, csomó ideig meg se jött, aztán mint a mesében, 2 évig tartott mire helyrejött. Soha többé.
2016. jan. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első időszakban a libidóm lement és híztam is (bár ez nem feltétlenül a gyógyszer hibája, mert jóval többet is ettem), de nem hagytam abba, mert a menstruációkat viszont nagyon megkönnyítette, korábban iszonyú görcseim voltak, hányinger, ájulás, ezek mind megszűntek vele. Aztán egy idő után gyógyszert váltottam, azóta a libidóm is tökéletesen a helyén van..khm..néha talán túlságosan is.. Amit felszedtem azt is leadtam. Szóval én a mostani gyógyszerrel tökéletesen elégedett vagyok. Sokkal élvezetesebbek az együtt létek az óvszer nélkül és nincsenek problémáim a menstruációval.
2016. jan. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Én is szedtem 5 évig, akkor nagyon kényelmes volt, nem tapasztaltam semmilyen mellékhatást, de nem szedném újra. A régiekhez képest a maiak valóban nem hormonbombák, de mégiscsak egy természetellenes állapotot hoznak létre az emberben és elfedik a problémákat. Igaz, hogy megszűnnek például a görcsök, de sokan emiatt nem kerülnek időben dokihoz pl. az endometriózisukkal, hiszen a tünetek átmenetileg megszűntek. Ami a babát illeti, már hosszú ideje próbálkozunk, de ez nem feltétlenül az a gyógyszer miatt van, amit én beszedtem. Ne felejtsük el, hogy a tömegek által szedett tablettákban lévő mesterséges hormonok nem enyésznek el, ott halmozódnak a vízkészletekben, visszaisszuk őket, és többek között ezért van annyi meddő pár.
2016. jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nuvaringet használtam 7 évig (ez nem szájon át szedhető, de hormonos), terhességem alatt kiderült, hogy egyébként trombózishajlamom van, így jó döntésnek bizonyult annak idején a Nuvaring.:)) Első hónapban sikerült a baba, a dokim azt mondta, már másnapra kiürülnek ezek a fog.gátlók, ezért kell pontosan szedni őket.


Nem hormonbomba, nem olyan, mint anyukáink korában, sőt, bajszod sem nő tőle:) Viszont, az első levél elfogyasztása után egy májfunkcióra szerintem menj el, megnyugtatásul.


Annyi módszer közül választhatsz ma már, tabletták, gyűrűk, oltások, stb. Nézz körül!

2016. jan. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az 5-ős kommentelővel! Nem értem miért pontozták le, de sok mindent elárul.


Egy egészséges hormonműködésbe jobb, ha nem avatkozunk bele!!!!

2016. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Terhességem alatt kiderült, hogy egyébként trombózishajlamom van, így jó döntésnek bizonyult annak idején a Nuvaring.:))"


A Nuvaring jobban fokozza a trombózis kockázatát, mint a legtöbb szájon ét szedhető tabletta. Csak mondom.


[link]

[link]

2016. jan. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én jangeet szedek 2013 óta és csak jó tapasztalataim vannak vele. nem görcsölök annyira, nem tart olyan sokáig a menstruáció és persze kiszámítható. negatívumot nem is tudok mondani (talán csak az ára a 3 havi adagnak, de egy hónapban belefér az a 2 ezer forintnyi kiadás...) mellette fogytam is híztam is, nem ettől függ, hanem hogy mit eszem, mennyit mozgok stb. alig vannak pattanásaim és a terhesség miatt sem kell aggódnom
2016. jan. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!