Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációval kapcsolatban...

Menstruációval kapcsolatban van néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Nagyon félek az elsőtől.Mik a jelei? 13 éves vagyok a családomban mindenki elég ,későnérő, volt szv.17-18 jött meg nekik.Én csak alig szőrösödök és a mellem sem nő bár ezt anyukámtól örököltem.Viszont észrevettem h néha átnedvesedik egy kicsi ponton a bugyim v a pizsamám.Hallottam már a fehér folyásról vagy mi akkor ez lehet hogy az?!Nagyon félek....mindog van nálam 2 betét a táskámban ha esetleg megjönne.melyiket érdemesebb használni tampon vagy betét?

LÉCCI SEGÍTSETEK


2016. jan. 31. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, semmi értelme, még évekig izgulni akarsz?

Tisztaságit használj, akkor nem ér meglepetés. És legyen nálad rendes is mindig tartalékban. Ettől többet nem tehetsz.

2016. jan. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem 14 évesen jött meg először. Igazából van akinek pl fáj a hasa előtte nekem nem igazán van, csak már látom, mert picit olyan a tisztasági betét. Mert azt kell használni ès akkor nem lesz olyan semmi. A "fehér folyás" az normâlis, valami tisztító dolog azt hiszem. De mivel ez egy természetes dolog, anyukádat megkérheted hogy mondja el mit hogy kell. Szerintem a betét jobb de a mâsikat nem is próbáltam ès nem is szeretném nem valami jò szerintem. :)
2016. jan. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek amugy anyukámmal nem igazán akarok erről beszélni pedig mindenben nagyon partner.Nekem elég kínos ez a téma ezért itt érdeklődök
2016. jan. 31. 22:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugggyan, nincs ebben semmi kínos. Főleg ha még jófej is anya! :)
2016. jan. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, nem olan vészes az első!

Lehet, hogy jelentkezik már előtte nap 1-2 csebb vér, lehet, akár barna is, a nagon lassú szivárgás miatt. Aztán ha megjön, az elején érdemes betétet használni, amíg kitapasztalod, milyen erős/fájdalmas/meddig tart/stb. A tampont sok "kezdő nagylány" nemtudja rendesen használni, mert még szűz, és fáj a felhelyezése. Embere válogatja, ki ell egyszer próbálni. A tamponnál MINDIG figyelj arra, hogy tiszta legyen a kezed, és pontosan tartsd be az időközöket, amikor cseréled, nehogy túl sokáig maradjon fenn, mert fertőzést okozhat!

A fehér folyás naormális. Ha esetleg vannak olyan napok, amikor erősebb, érdemes betétet használni, megnyugszol tőle, és nem érhet baleset, pl. cicanadrágnál...

2016. febr. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!