Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS gyanúval milyen orvoshoz...

PCOS gyanúval milyen orvoshoz forduljak? Mit lehet tudni erről a betegségről? Személyes véleményeket várok!

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves vagyok, nyáron már gond volt a menstruációmmal, hiányosan jött meg, kevesebb ideig is, mint a megszokott, de arra gondoltam, hogy ez biztosan csak a stressz (ekkor váltottam egyetemet) miatt van. Aztán szeptember-október táján már egyáltalán nem volt vérzésem, ekkor mentem a nőgyógyászomhoz, aki ultrahang segítségével megállapította, hogy bizony cisztákkal van tele mindkét petefészkem. A menstruációmat egy gyógyszer segítségével "meghoztuk", majd fogamzásgátlót kellett szednem. Nem sokáig bírtam szedni, elég sok mellékhatás jelentkezett, valamint nem tartottam helyesnek ezt a kezelést, hiszen mint később kiderült, olyan gyógyszert kaptam, aminek nagyon magas a hormontartalma, annak ellenére, hogy előtte soha nem szedtem még ilyen kèszítményt. Most kb 2 hónapja megint nincs mensim, nem tudom, hogy nőgyógyászt vagy esetleg egy endokrinológust keressek fel?

Bármilyen infót szívesen fogadok erről a betegségről! Egyáltalán nekem tényleg az lehet? Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2016. febr. 4. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd a fenébe a nőgyógyászt,irány az endokrinológus!

Már most kérj időpontot,mert államiban 3 hónapos várólista van. Ez Magyarország..

Bár én ilyen esetben biztos nem bírnék ennyit várni,és inkább magánba mennék.

Szőrösödés,hízás?

2016. febr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors vàlaszt!

Se szőrösödés, se hízás nem jött elő, egyedül a menstruàcióm nem jött meg jó ideje. Nemi életet nem élek, ezért másra nem tudok gyanakodni! Mindenképp elkezdek nézni orvost màr ma!!!

Köszönöm még egyszer! :)

2016. febr. 4. 09:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja,és nőgyógyászban ezen a téren legkevésbé sem bíznék,kevés a tapasztalatuk,exhas összeszedet veled minden fajta erős hormontartalmú sza_t,ami utána egyéb problémákat indukál,olyan könnyen írnak fel mindenfélét,de az alap problémádra a legkevésbé kínál megoldást.
2016. febr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ha "csak " ennyi a tünet,még nincs ok pánikra,legkevésbé sem biztos,hogy Pcos.

De biztos,ami biztos,kivizsgáltatnám magam egy endokrinológus szakemberrel.

Hormonkészítményeket meg szerintem a saját jól felfogott érdekedben hagyd...

Nem véletlen,hogy lepedőnyi hosszú a leírásuk,kihatással vannak évekre,évtizedekre sok egészségügyi problémát indukálnak a jövőre nézve. Nekem egy 20 éves koromban szedett cucc okozott problémát,pedig nem is a legerősebb volt, úgy megbolydította a hormonrendszeremet,hogy most 35 évesen viselem a következményeit..

Persze a "kedves" kis orvos nem gondol bele ebbe amikor felír ilyet egy 20 éves lánynak...

2016. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!!! Már most beszéltem egy orvossal, valamint a neten làttam egy PCOS Alapítvànyt, ahol meg lehet pályázni egy olcsóbb kivizsgálást. Tudom, hogy nagyon elhanyagoltam ezt a dolgot, szégyellem is magam emiatt, hiszen sok minden függ ettől, de most mindenképp meg akarom oldani ezt a problémàt!

Én is meglepődtem és eleinte ellenkeztem a fogamzásgátló miatt, és így is csak egy hétig bírtam szedni, akkor utána kb két hétig eléggé zavarosan menstruáltam, de folyamatos szédülés, hányinger, fejfájás volt, annyira, hogy ha feküdtem is forgott velem a világ... Az orvosnak pedig érthetően megmondtam, hogy nem voltam soha mèg és nem is vagyok jelenleg férfival, ennek ellenére mègis egy ilyen gyógyszerrel kezdtük.

Nem szeretném magam online kivizsgáltatni, de ha nem PCOS, akkor mi állhat még ennek a hàtterében?

2016. febr. 4. 10:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Állhat a stressz,de nagy valószínűséggel a jóindulatú ciszták is okozhatják,amelyek idővel kiürülnek és minden visszatér a régi kerékvágásba.

Ennek dacára az orvosi vizsgálatot mindenképpen megejteném biztos ami biztos alapon!

Mivel nem híztál,szőrösödésed nincs,gondolom kóros hajhullásod se,nagy valószínűséggel nem pcos!

De ettől függetlenül hangsúlyozom: endokrinológus orvos,aki ezt szakmailag meg is erősíti!

Sok sikert!

2016. febr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Orvos lebeszélve, megvan az időpont!

De képzeld/képzeljétek, ebben a pillanatban jött meg 2 hónap után... Női megérzés! :)

2016. febr. 4. 10:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Én most járok dokihoz PCOS gyanúval, de lényegesen több a tünetem és mellé társult egy másik betegség is. :\ Ha gondolod írhatsz üzit.

Így inkább én egy hormonzavarra tippelnék, ami enyhe és a stressz okozhatja.

Hormonvizsgálatot kérhetsz nőgyógyásztól és egy terheléses cukrot is, mert a pcos inzulinrezisztenciával jár, ezekből sok minden kiderül és meg is tud nyugtatni.

Egyébként a nőgyógyász és az endokrinológus együtt kell ehhez (nehéz jó orvost találni, idő és pénz, de érdemes megkeresni a jó dokit, akiben bízol és téged kezel, nem a lelteket!!).

Mert az endokrinológus nekem pl magán (nincs a kórházban endokrinológia, ahová mehettem volna 8hónapot kellett volna várni, magánnál egy hetet!), ha ő írná ki a hormonvizsgálataimat, akkor 30ezernél indulna... :S A nőgyógyászomban is megbízok, nem rázott le sose, mindig alaposan megbeszéltünk mindent (korábban is), jó UH diagnoszta.


Családban van/volt hasonló gond?

Sajnos amíg nem szeretnél gyereket sok orvos nem foglalkozik komolyan veled, na ezt kell elkerülni és menni a megoldásig. Nem egyszerű :(

2016. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!