Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Férfihormon túltengéstől...

Férfihormon túltengéstől megkopaszodott, nagyon megritkult hajú nők, vissza lehetett fordítani? Tapasztalatok érdekelnek, hidegek melegek= (.

Figyelt kérdés
Valószínűleg pajzsmirigy problémáim vannak, és a férfi hormonok túlzásban vannak, ezért a hajam borzalmasan megritkult, konkrétan kilátszik a fejbőröm. Egyéb panaszaim is vannak emellett, de leginkább az érdekel, a hajamat helyre lehet-e hozni? Sikerült-e valakinek normalizálni a haja állapotát? Mindenféle tapasztalat, bevált, nem bevált módszer érdekel! Osszuk meg egymással őket kedves sorstársak...:(

2016. febr. 21. 18:27
 1/1 anonim ***** válasza:

szia! nekem genetikai eredetű mellékvese betegségem van, amitől sok a férfihormonom. (valszeg egész kiskorom óta így van, csak most derült ki). Bár nem emiatt hullott a hajam (mandula), de nekem is nagyon megritkult és feltehetően a ffi hormonok miatt nem tud visszadúsulni. szóval félig-meddig benne vagyok a helyzetben.

lenne pár kérdésem... milyen egyéb problémáid vannak? ez nagyon fontos, mert az okot kell előbb megszüntetni, utána jöhet a hajra rásegítés.

a pajzsmirigy betegség gyakran társul egyéb hormonális zavarokhoz, mint az enyém (későn felfedezett CAH betegség), PCOS. Szerintem nem csak a PM-től magas a ffi hormon szinted. Nekem is társuló autoimmun PM alulműködésem van.

Van túlsúlyod? Ha sikerül fogynod, javulhat a hormonháztartás is.

A vizsgálatokban tudok segíteni, ha még nem nézték az összes fontos hormont neked.

Ha tényleg hormonális kopaszodásról van szó és elhaltak a hajhagymák, elvileg csak korlátozottan javítható az állapot, DE szerintem elég sokat segíthet, ha helyreáll a hormonháztartás és külsőleg is kezeled a fejbőrt. Minoxidil oldatot szoktak rá adni, valakinek elég jól használ :) (én nem használok ilyeneket, mert még reménykedek, hogy előbb-utóbb visszanő a hajam, mert eredetileg nem a hormonbajom váltotta ki a hajhullást)

2016. márc. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!