Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hólyaghurut sos! Mit próbáljak...

Hólyaghurut sos! Mit próbáljak még ki, nektek mi jött be?

Figyelt kérdés

Két éve jött ki először a hólyaghurutom,akkor valóban a hidegtől,de nem volt durva,illetve fertőzésfélém is volt,ezért nőgyógyászhoz mentem,aki elküldött,hogy nem nőgyógyászati probléma,így azt itthon kihevertem,vesetájéki fájdalmam volt utána egy ideig,de semmi más. Ezután kb egy évvel megint kijött,akkor már véres vizelettel,antibiotikumot kaptam,de nem tenyésztettek. Nagyon jó hatású antibiotikum volt,utána több,mint fél évig nem jött ki,majd augusztusban megint,a sok szextől. Arra először Urzinolt szedtem,de az állandó vizelési inger egy hónapig megmaradt,ezért kértem rá antibiotikumot,amit beszedtem. Majd kicsit később még egy antibiotikumkúra és most múlt héten még egy(megint szextől jött ki). Tarividet és Nolicint szedtem eddig. Próbáltam megelőzni a dolgot,folyamatosan szedtem a tőzegáfonyát,szex után rózsamézzel fertőtlenítettem,amúgy gumival védekezünk,orálozás pedig pont ezért nemigen van,együttlét után rögtön megyek pisilni,szóval nem is értem,hogy jutnak be a bacik. Melegen öltözöm,de a lábam szinte mindig hideg,ahogy a kezeim is,elég fázós vagyok,de hordok gyapjú derékmelegítőt is így a hidegben,gyakran még éjszakára is.Napi másfél-két liter víz megvan. A háziorvosom szerint nem érdemes tenyésztetni,de mostmár ki fogok tőle követelni egy beutalót. Az egészből a legrosszabb,hogy nekem 1 nap alatt elmúlnak a tünetek,a folyamatos vizelési inger kivételével és ez a legrosszabb. Fája inkább vagy valami,arra csak beveszek egy bogyót és kész,de ezzel nem tudok mit kezdeni.

Tehát amiket már próbáltam:

-tőzegáfonyakúra(hónapok óta szedem folyamatosan,most a 3. félét próbálom)

-sok víz

-meleg-sós fürdő

-rózsaméz

-együttlét csak gumióvszerrel,utána pisilés

-cickafarkfű tea

-ma kezdtem a vesetisztító teát kúraszerűen

-Tarivid,Nolicin antibiotikum,a Tarivid legelőször hatott,de utána már az se,a Nolicin meg egyszer sem(a véres vizeletet ill. fájdalmat megszüntette,de a vizelési ingert nem)

-C-vitamin kúra,hogy savas legyen a vizelet,2000 mg/nap(ezt antibio alatt nem alkalmaztam,mert nem minden antibio hat savas környezetben)

Pl a tőzegáfonya és a C-vitamin úgy-ahogy hatott,de éreztem akkor is,hogy bújkál bennem a dolog,diszkomfort érzés pisilés után és ilyen hasonlók jelentkeztek,meg a sűrűbb inger,majd együttlét után azonnal kijött a véres vizelettel jelentkező hólyaghurut.Szóval megelőzni és kezelni sem tudtam eddig,de megkeseríti az életem. Nektek hatott valami véglegesen? 19/L


2016. márc. 1. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:

A nődoki azért küldött el mert ez urológiai gond :\

Ezeken felül nem nagyon van amit segít házilag, így az urológus lenne a legjobb, mert felfelé is terjedhet és kismedencegyulladás, vesegondokat és társait okozhat.

Amúgy érdemes lenne az immunrendszeredet is megnézetni. Szelén, D-vitamin, vas. Hiába szeded a Cvitamint ha nem tud beépülni.

2016. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A hajam is nagyon törik,úgyhogy a vitaminhiányra én is gondoltam. De szedek rá hajvitamint,meg b-komplexet,vashiányom tuti nincs,mivel nálunk nagyon vasas a víz és szinte csak azt iszom,sem szénsavas,sem másmilyen üdítőt nem fogyasztok,simán csapvizet. D meg szelén esetleg hiányozhat,de ezt honnan tudhatom meg?


Oké,hogy a nőgyógy. elküldött,de nem küldött át az urológiára,pedig oda akkor kellett volna beutaló,a háziorvosom meg nem akar beutalni,mert szerinte nem érdemes tenyésztetni.

2016. márc. 1. 15:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég hanyagok :\

Vérvételből kiderült (az én háziorvosom a sima vérképből és a panaszaim után megállapította hogy D-vitamin hiányom van és vashiányos vagyok), vitaminokat kell kérni amúgy, hogy ha nagyon pontosan meg akarod tudni (tesóm évente csináltatja sajnos fizetős).

Ha ennyi nem akar tenni semmit a háziorvosod (bár nem értem, van panaszod, kezelni kell, nekem fél évente ad automatikusan vérvételre papírt, hogy lássa minden rendben van-e, szóval akár a képviselethez is fordulhatsz hogy nem lát el megfelelően), akkor sajnos marad a magánorvos és labor. Ott nem kell beutaló, csak időpont és pénz. A vérvételt,tenyésztést is lehet ilyen úton!

2016. márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!