Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hova tudok fordulni ezzel?

Hova tudok fordulni ezzel?

Figyelt kérdés

Egy ideje már párkapcsolatban élek, a gond csak az, hogy amióta együtt vagyunk folyamatosan és teljesen spontán is kialakuló fertőzéseim és egyéb nőgyógyászati gondjaim vannak. Most épp még egy cisztával is gazdagodtam, amit fogalmam sincs, mi okozott...

Páromnak előttem elég sok partnere volt és gyanítom, hogy esetleg ez állhat a dolog hátterében, mert korábban sosem voltak ilyen problémáim. A gond csak az, hogy jelenleg nincs társadalombiztosításom és fogalmam sincs, mikorra fogom tudni megoldani a dolgot. A másik, hogy ahol lakom, azt mondták, nem is nagyon tudnak tesztelni nemi betegségekre. Párom akart elmenni, de neki azt mondták, felesleges és ha nagyon ragaszkodik a dologhoz, menjen Budapestre, szóval gondolom nekem is ezt kéne tennem. Csak azt nem tudom, hogy Budapesten belül hova érdemes fordulnom, ahol ki tudnak szűrni minél több nemi úton elkapható betegséget és esetleg kezdenek is valamit a cisztával, vagy legalább kivizsgálnak. Nyilván nem vagyok épp milliomos, úgyhogy a lehető legolcsóbb megoldás érdekelne, már ha egyáltalán kivitelezhető a dolog... :(


2016. márc. 9. 05:57
 1/2 anonim ***** válasza:
A párodat lenne a legfontosabb kivizsgálni. Nem tudom, micsoda kuruzsló mondta neki, hogy felesleges a vizsgálat: ha ő hordoz valamit, minden szex alkalmával visszafertőz téged, addig te hiába kapsz kezelést... Szóval irány a doki, magánúton, ha tb-d nincs, és a párodat is küldd el. Addig meg szerintem ne feküdj le vele... majd leesik neki is a tízfilléres, hogy nem kéne a te egészségeddel játszania...
2016. márc. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az Önkormányzatodnál érdeklődnél, hogy fizetik-e helyetted a tb-t? Voltál a munkanélküli központban valamikor regisztráltatni magad? Hol és miket mondtak?

Ha sehonnan nem kaphatsz tb-támogatást, akkor magad is befizetheted, a havi díja 7050Ft. Ezzel neked is ingyenes minden úgy, ahogyan másoknak is. Viszont járj utána a NAV-nál pl., ha valaki nem fizeti a tb-díjat (ő maga vagy munkáltatója vagy hivatalok), akkor a NAV valamikor küld levelet a tartozásról, mert adótartozásnak minősül és behajtják.

Ha meg az állampolgárság miatt nincs tb-fizetésed, azzal kapcsolatosan is adnak tájékoztatást az Önkorinál, NAV-nál vagy a Munkaügyi központban.

A párodnak, ha nincs tünete, attól még lehet tünethordozó és téged folyamatosan fertőz, de nála nem látszik tünet.

Azt nem is értem, ha egy településen nincs STD-szűrés, akkor az eü-személyzet miért nem tájékoztatott, hogy ilyenkor hová lehet fordulni. Mert egyértelműen vannak ilyen helyek.

Az meg pláne igazán furcsa és nem is értek vele egyet, hogy eü. dolgozó azt közli, a párodat nem is kell szűrni, mert felesleges. Ez szakmai hiba.

Tb-re ingyenes szűrés és mindketten menjetek el:

- A neten meg tudod nézni, hogy a településed melyik STD Centrumhoz tartozik és elmész oda.

- A szakorvosi rendelőtökben is megérdeklődheted, hol végeznek STD-szűrést nálatok vagy a közeletekben.

- Elmentek a pesti centrumban. Fogadnak, mert országos befogadású hely: [link]

- Magánt keresel fel, igaz, az tényleg nem olcsó.

Ha már van tb-d, akkor a helyi szakorvos rendelő nőgyógyászatára is elmehetsz pl. megnézetni a cisztát. Ha ott nem szimpatikus neked a doki, akkor bejelentkezhetsz egy másik település nőgyógyászatára. Ha tb-d van, akkor oda is ingyenesen mehetsz, csak az orvosnak rá kell bólintania, hogy fogad.

De a helyi kórház vagy a településetekhez tartozó kórház nőgyógyászati osztályára is bejelentkezhetsz valamelyik dokihoz, csak előtte személyesen vagy telefonon beszélj vele, hogy fogad-e és mikor. Ugye tb az fontos, mert amúgy brutál összegeket kérhetnek el.

Sok sikert és jó egészséget.

2016. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!