Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek az alábbi tünetekn...

Szerintetek az alábbi tüneteknek közük van egymáshoz?

Figyelt kérdés

Napi erős puffadás, szex után gyakori vérzés (szárazság kizárva), gyakori vizelés - pedig ahhoz képest nem iszok sokat (nem csak inger), állandó alhasi nyomásérzékenység - gyakran konkretizálódik egy pontra.


Az orvosok visszautasítók, a vérképem alacsony vasat és vörösvérsejtszámot mutatott de szerintük ezzel nem kell foglalkozni. A nőgyógyász észrevette, hogy a jobb oldalon medence tájon duzzadtabb mint a bal oldalon, de egy béna ultrahangosnőhöz küldött (aki az öcsémnek nem látta a kezeit), aki csak azt állapította meg, hogy sok bennem a gáz...nahát ki gondolta volna, mikor naponta ezzel küzdök, már társaságba se tudok menni. A gasztroenterológus IBS-re gyanakszik, mivel lusta velem foglalkozni. Mondta, hogy ne stresszeljek, és kerüljem a tejet! Kerülöm! Egy ideig jó lett, aztán egy napon minden kezdődött elölről. Mivel már 2 éve tart ez lassan és csak egyre rosszabb lesz, így már kezd idegesíteni. Anyáék meguntak orvosról orvosra hordani és csak azt mondták, hogy ezek a fejembe léteznek csak, stresszeljek kevesebbet. Nem érzem magamat idegesnek, voltak sokkal stresszebb időszakaim, amikor nem voltak ilyen tüneteim.


Egyébként pár hónapra anorexiás állapotba kerültem még 16 évesen, ott borult valami de nem tudom, hogy emésztésben, vagy nőgyógyászatban, vagy esetleg tényleg fejben! Egy évig nem volt ciklusom, amit azóta egy éve visszahoztak fogamzásgátlóval és utána magától is volt. A súlyom már régóta normális. Normálisan étkezem, kerülöm a puffasztó, allergén ételeket, a cukrot, a mesterséges adalékokat, tejet...Szval nagyon reformba eszek már, hogy abszolút ne lehessen a kajára fogni, de nem tudom mi lehet, anyáék nem akarnak többet orvosra költeni, én viszont angol órán múltkor majdnem elájultam annyira puffadtam és hányingerem volt. Valami tipp?


19/L



2016. márc. 10. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos tudom miről beszélsz. Ezt tényleg az ideg okozza. Jó hatású ha folyamatosan szedsz nagyon jó minőségű probiotikumot kihagyás nélkül pár hónapig. Enyhe nyugtató is segíthet a problémádon.
2016. márc. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De előtte semmi bajom nem volt. Egy nap elkezdődött. Órára pontosan meg tudom mondani mikor, onnantól kezdve egyszerűen nem tudok tőle szabadulni, főleg, hogy nem érzem magamat sokkal idegesebbének mint korábban. Nem tudom elfogadni azt a diagnózist, hogy feszültség okozná, mert az lenne sajnos nem tudok semmit szedni, nyugtatót pedig vétek lenne szedni a nem tudom mire, főleg 19 évesen! :(


Az a baj, hogy nem csak érzem, hogy puffadok, hanem tényleg gáz áll a dolog hátterében, nem csak túlérzékenység. Nagyon nagy mennyiségű gáz ürül ki belőlem percenként...

2016. márc. 10. 22:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanezeket a tuneteket nalam hasnyalmirigy elegtelenseg okozza. (puffadas, hasi fajdalom, lagyabb szeklet, ami neha egesz nagy mennyisegu, gyakori vizeles, sok gaz a belekben, vashiany.)

Enzimeket szedek, azota jobb.

2016. márc. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!