Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális-e a 27-46 napos...

Normális-e a 27-46 napos ciklus, illetve az erős alhasi fájdalom?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, 2014 novemberében jött meg először. Decemberben napra pontosan egy hónapra, és még pár hónapig egész szabályos ciklusaim voltak. Aztán jött az hogy volt hogy 28 napos, volt hogy 40 napos, de ekkor még a hasam nem fájt, héha egy-egy 5 percig tartó görcs. Aztán fogalmam sincs mi változhatott, de 2015 augusztusa óta minden egyes mensim első 2-3 napjában (összesen 6 napos szokott lenni, ez mindig ennyi) erős alhasi fájdalmam van, igaz a tűrőképességem is alacsony, de olyankor napi 1-2 gyógyszer mellett tudok létezni. Azóta történt már olyan is hogy egy normális 28 napos ciklusom volt, de előfordult 46 napos is. Szóval olyan 9 alkalomig szabálytalan volt, de nem járt fájdalommal. Azóta 8 alkalommal pedig erős fájdalom és nagyon nagyon szabálytalan ciklus. Lehet az hogy még nem állt be, és pont a serdülőkor közepén állok, vagy állhat valami probléma a háttérben? Egyébként nagyon alacsony lány vagyok, és voltam is mindig, átlagos testalkattal.

2016. ápr. 1. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, még nem állt be a ciklusod.

Sokat segít a szenvedéseken a rendszeres ülőfürdő és a gyógytea.

Sima (szálas) cickafarkból is készítheted Maria Treben könyve alapján, de bármelyik gyógynövényboltban mondanak egyéb recepteket is ezekre.

Ha gyógyfürdők közelében vagy, tájékozódj, melyik jó női szervekre, az is csodákat tesz! Érdemes akár havonta 2-szer is elmenni és a javasolt perceket (ez általában 7-20 perc) eltölteni benne. Sajnos Budapesten nincsen ilyen fürdő. Régebben volt, de már nem üzemel vagy 24 éve, az épület még megvan Csepelen.

2016. ápr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Normális.

19L

2016. ápr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!