Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet terhesség vagy mi?

Lehet terhesség vagy mi?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek, mivel pco-s vagyok. Legutóbb a megvonásos vérzésem szokásos időben, szokásos módon jelentkezett. Utána újra elkezdtem szedni a gyógyszert és 2-3. tablettánál sűrű hüvelyi folyásom volt ami eltartott néhány napig, emellett hol az egyik hol a másik petefészkemnél fájt. A hüvelyi folyással egy kis rózsaszínes vér is távozott. A folyás mostmár megszűnt, de most a melleim lettek érzékenyek, illetve lábszárgörcs kínoz. Lehetséges h fogamzásgátló mellett, ilyen tünetekkel terhes legyek? Vagy mi okozhatja? Lehet h csak a fogamzásgátló mellékhatása ? de az meg eddig akkor miért nem jelentkezett
2016. máj. 2. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne terhesség? Nem tudjuk mióta szeded a tablettát. Nem minden menstruációs ciklus ugyanolyan, ugyanannál a nőnél sem. Ha valami a szokásostól merőben eltérőt észlelsz, akkor érdemes nődokihoz menni. Vagy ha nagyon terhesnek érzed magad (az elején egyébként nincs tünete), akkor csinálni egy tesztet,
2016. máj. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
fél éve szedem a tablettát, csak a mellérzékenység miatt gondolom.
2016. máj. 2. 10:45
 3/7 anonim ***** válasza:

PCO-val még természetes úton is nehéz teherbeesni, nem hogy tabletta mellett. Más módon nem "kezelik" a pco-dat? Mert a fogamzásgátló valójában nem kezelés, hanem elfedése a tüneteknek és közben az állapotod romlik. Terheléses inzulin stb?

Valószínű a fogamzásgátló az amúgy is ramaty hormonrendszert még jobban seggbe rúgta és ez okoz most gondot nálad.

A petefészked pont a pco miatt fáj, valószínű az egyik cisztád kidurrant vagy szivárog.

A lábszárgörcs miatt keresd fel a dokit, nem jó jel! Trombózishajlamot néztek mielőtt elkezdted? Valamint egy endokrinológust is keress, hogy kezelje az IR-t is.

2016. máj. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy vérvizsgálat volt a fogamzásgátló felírása előtt. De más vizsgálatot nem végeztek. Csak ezek a tünetek eddig nem voltak ezért ijedtem meg.
2016. máj. 2. 11:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleg az lehet h kellett bevennem egy escapelle tablettát?? és mellé szedtem rendesen a fogamzásgátlót. lehet h az zavar be ? kb. 3 hete vettem be azt a tablettát
2016. máj. 2. 12:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Na az escapelle az simán bezavarhat, nyilván attól van. Ha terhességre gyanakodsz első kimaradt menzesz után, vagy ha nem maradt ki akkor is utána, csinálj egy tesztet, 300 ft egy tesztcsík és többet fogsz tudni, mint a gyk-s válaszokból.
2016. máj. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor a PCO-s kezeltesd jó dokival, mert a tabletta meg megoldás rá, az inzulinrezisztenciából kezeletlenül cukorbetegség lesz és eldurvulnak a tünetek, köztük a meddőség is fennáll.


Viszont TILOS eseményutánit bevenni fogamzásgátló szedése mellett! Most nálad többszörösen jelentkeznek a mellékhatások amiket írsz és így nem kizárható a trombózis sem, a lábgörcsök miatt.

2016. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!