Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Számomra olyan furcsa, ha egy...

Számomra olyan furcsa, ha egy nőgyógyász férfi. Nem tudja és nem is tudhatja, milyen érzés a menstruáció, a terhességről és a szülésről nem is beszélve. Persze lehet nagyon jó szakember, de akkor is. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2016. máj. 5. 22:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
75%

Eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy egy férfi nőgyógyász sokkal jobb szakember, mint egy női. Ha tehetem, férfihoz megyek, nővel csak rossz tapasztalatom van. A női orvosok eddig mind lenéztek, ellenben a férfiak emberszámba vettek, megértőek voltak.

Persze ez is olyan téma, ami eléggé megosztja az emberek véleményét. Én a férfiakat preferálom ezen a szakterületen.

19L

2016. máj. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
62%

Igen ebbol a szemszogbol neha furcsa. De valoszinuleg sok szulest latott es van benne egy kep arrol h mennyire megszenvednek a nok es nem megjatszak. Sot meg jobban tudjak milyen is ez mint egy nem nogyogyasz ferfi...

Amugy a nogyogyaszat nem csak terhesseg es szules.

Hanem fertozesek betegsegek râkszures stb stb.:)

2016. máj. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
79%
Sokaktól hallom, hogy a férfiakkal jobban meg vannak elégedve. Egyébként miért kéne tudnia, hogy milyen érzés a menstruáció? A neurológusnak sem kell tudnia, hogy milyen érzés egy stroke :D
2016. máj. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
71%

Egyértelműen ffi. Eddig ahány nőnél jártam - nincs fogadott dokim -, mind flegma volt, durván vizsgált, fájt, stb.

A pasik ellenben kicsit óvatosabban - vagy, hogy nevezzem - közelítettek, meg gyorsan, de kedvesen válaszoltak a kérdéseimre.

2016. máj. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
81%
Elso enis igy gondoltam de par honapja magaonrovoshoz jarok aki nő es iszonyu aranyos kedves nyilt ember. Tudom h ritka enis tapasztaltam de letezik. Persze tobb az olyan nődoki aki lenezo es no!:)
2016. máj. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha így érzel, válassz női orvost.

Sokan vélekednek úgy, mint te, és fontos nekik, hogy a doki nő legyen.

Egyesek meg épp azt mondják, a nők általában "keményebbek", "részvétlenebbek", pont azért, mert a saját példájuk alapján úgy állnak hozzá, hogy "nem nagy ügy", míg a férfiak pont azért, mert nem élik át, amivel foglalkoznak, megértőbbek lehetnek - elvégre ők nem beszélhetnek magas lóról arról, hogy "ugye nem is olyan vészes":)

Nem tudom, mennyi ebben az igazság, szerintem nem helyes általánosítani, mint minden, ez is egyénfüggő. Rendes női és bunkó férfi orvosokról is bőven hallottam már.

Amúgy személyes tapasztalat híján is lehet valaki nagyon jó szakember, ha empatikus, akkor nincs ezzel semmi baj. Ha viszont arrogáns, akkor az sem segít a helyzeten, ha nő az illető.

2016. máj. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
85%
Sokáig jártam nőhöz, Mostmár férfihez (mindig ugyanahhoz). Ez a férfi vette ki a méhemből a daganatot és tett meg értem mindent a műtőben. Eszem ágában se lenne visszacserélni női nőgyógyászra.
2016. máj. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
71%
Számomra nem furcsa. A fogorvosomnak sincsenek rossz fogai, így nem tudja, hogy milyen a foghúzás, de talán a tömést sem. De tudtommal a gasztroenterológusomnak sem volt még gyomorfekélye úgy mint nekem, sőt a mentősök, akik múltkor ellátak sem törték el minden csontjukat, csak hogy tudják, hogy milyen érzés. Számomra a nőgyógyász is ugyanolyan orvos mint bármelyik másik. Mind előtt szégyellős és gátlásos vagyok, de ezen nem változtat a neme. Voltam női nőgyógyásznál, nála is ugyanolyan kellemetlenül éreztem magam. Voltam női bőrgyógyásznál, aki pont kényes területen vizsgált, és nála is szégyellős voltam. Nem a nemén múlik.
2016. máj. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Félig-meddig meggyőztetek.

Viszont egy fogorvosnak elképzelhető, hogy lesz rossz foga, de egy férfi sosem fog menstruálni.

2016. máj. 5. 23:03
 10/33 anonim ***** válasza:
89%

És attól jobb lesz egy orvos, hogy majd egyszer lehet, hogy lesz olyan betegsége? Vagy ha már volt olyan betegsége? Én pl banki ügyfelek vagyonkezelését végzem. Soha nem volt 100 millió forintom, mégis tudok segíteni nekik, hogy mit kezdjenek vele.

Egyébként a szülésemnél a szülésznő volt nagyon udvariatlan, sőt sok esetben bántó, az orvosom már szólt neki, hogy fogja vissza magát. Pedig kétszeres anyuka volt, úgyhogy tudhatta, hogy mit élek át. És ezt el is mondta rengetegszer a következő mondattal: "Fejezze be, nem fáj az annyira, én is szültem már, mégsem csináltam ekkora fesztivált!". Pedig nem kiabáltam, nem sikongattam, nem nyögtem, csak kértem, hogy had álljak fel, mert úgy ezerszer kényelmesebb mint fekve. De nem hagyta. A férjem szólt rá és akkor engedett felállni, de akkor sem hagyta abba a mantrát, az orvosom állította le, hogy maradjon csöndbe inkább.

2016. máj. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!