Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betadine hüvelykúp után...

Betadine hüvelykúp után muszáj hüvelyflóra visszállító?

Figyelt kérdés
Nekem a dokim nem mondta hogy szükség lenne rá, csak itt olvasgattam róla
2016. máj. 9. 21:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve a betegtájékoztatóban sem látok erről említést
2016. máj. 9. 21:08
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kötelező, mivel a jód mindent megöl, értsd MINDENT megöl, a normál hüvelyflóráért felelős Döderlein-flórát is, vagyis a lactobacikat. Azok nélkül pedig elég nagy esély van arra, hogy nem a tejsavas flóra áll helyre, hanem a bacik szaporodnak el, mivel a rossz hüvelyflóra melegágya a baciknak vagy gombáknak. A jód hatására kipusztul odabent minden, ezért van szükség a visszaállításra. Ezt meg lehet tenni tejsavas irrigálással, patikában kapható hozzá hígított tejsav, illetve kúpok is kaphatóak, pl Floragyn.
2016. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosom szerint a betadine olyan mint egy atombomba. Mindent megöl, ezért fontos után a hüvelyflóra visszaállítása.
2016. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

igen, kell, hiszen mindent kiirt a betadine.

lényegében lesterilizálja, csírátlanítja a hüvelyt. nekem még a hüvely hámrétegét is lemarta, kb 1 órával a használat után megdagatd, égett, vérzett... szóval nem is használtam tovább.

a dokim meg csodálkozott, hogy hogy a fenébe tudták nekem ezt kiírni (szabin volt, nekem meg sürgősen kellett valami megoldás, hát így sikerült)

2016. máj. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én este feltettem, és éreztem, hogy nem jó. Nem csípett, de érzékeny lett. Reggelre kifolyik, gondoltam a tejsavas irrigálás nem bánthat mellette. Délután irrigálok, este felteszem a kúpot. így kellemesebb. Mellette kívülről canestent használok, és a férjemnek is ajánlottam, hogy egy hétig kenje magát. Panaszom nem volt, a citológiai eredményem gyulladást jelzett, doki mondta ezt használjam egy hétig. Remélem nem baj az irrigálás, de simán tuti, hogy kimarna egy hét alatt és akkor megint nem lenne jó az eredmény, mert begyulladnék tőle. Hát mindenkinek gyógyulást kívánok. Nem is értem én ezt az egészet. vettem hüvelyflóra helyreállító kúpot, Gynophilus hüvelykapszula. Ezt akkor tolom fel majd, ha betadinos kúp kúrának vége. Csütörtökön kell visszamennem, szerdán már nem teszem fel, gondolom befolyásolná a friss cucc az eredményt, illetve előtte nem ajánlatos az intim zuhany sem, tehát addigra minden kifolyik.
2019. szept. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!