Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az antibiotikumok befolyásoljá...

Az antibiotikumok befolyásolják a menstruációt? Ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés
Mandulagyulladásra szedtem antibiotikumot a ciklusom 22. napjától a 26. napig. A ciklusom most tart a 34. napnál, és így már a naptár szerinti időponthoz képest 6. napja késik. Van barátom, a védekezéshez spermicides óvszert használunk, amit minden alkalommal leellenőrzünk, (a levétel előtt "megfeszítjük", hogy lássuk, hogy nem ereszt-e, utána pedig feltöltjük vízzel). Mindig figyelni szoktam a peteérésem tüneteit, abban az időben nem szoktunk együtt lenni, ami talán kicsit veszélyesebb lehetett ebben a hónapban, az a 17. és a 18. napi együttlétünk, de azok után is leellenőriztük az óvszereket, és semmi bajuk nem volt. Lehetséges, hogy ennek ellenére mégis teherbe eshettem, vagy csak a gyógyszer és a mellé szedett intimprobiotikum együttese csúsztatja a menstruációmat? Előre is köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 10. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A betegség és a stressz is hatással lehet a menstruációdra. Én szteroidot kaptam mononukleózisra, utána produkáltam egy 36 napos ciklust. Csinálj tesztet ha gondolod. :)
2016. máj. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyszer velem is történt már, hogy antibiotikum után késett egy hetet, és a 36. napon jött meg...csak akkor a barátommal még nem feküdtünk le, tehát nem is volt okom amiatt aggódni, hogy teherbe estem. Igazából a 35-36. napot még úgy gondoltam, hogy megvárom, mert nagyon félek a teszt eredményétől, és nem merem még megcsinálni. :( Köszönöm a választ! :)
2016. máj. 10. 13:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Antibiotikum szedése mellett hüvelyflóra helyreállítót kellene szedned, mert gombád lehet könnyen.
2016. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Irtam is, hogy szedtem intimprobiotikum kapszulat...megjartam mar egyszer a fertozessel, szoval nem kockaztattam :) Csak az a kerdes, hogy ezek a gyogyszerek befolyasolhatjak a menstruaciomat?
2016. máj. 10. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!