Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fertőtéses hasmenés mellett...

Fertőtéses hasmenés mellett antibiotikum és fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Egy héttel ezelőtt péntek este hasmenésem volt ami 6 napig tartott. Másnap reggel ügyeleten voltunk este kórházba vittek, mert begörcsöltem és ki is száradtam, ám másnap hazajöttem. Antibiotikumot szedtem (Normix), mellette fogamzásgátló tablettát. A gyulladásos fehérjém 4,6 helyett 76 körül volt, elég súlyos hasmenés volt tehát. Az első pár napban egész nap a wc-t jártam első 3 nap volt a legsúlyosabb. Akkor egyáltalán nem figyeltem erre de nemrég olvastam a gyógyszer tájékoztatót, ami azt írja csökkenti a hatását és az internet azt írja a hasmenés is csökkenti. Mai nap kis barnázásom volt és emiatt megijedtem. Nem sűrűn de a betegség alatt éltem szexuális életet, közvetlen előtte és a súlyos tünetek után szintén. Jövő héten orvoshoz megyek, de addig is ezen fogok idegeskedni, ezért írtam ide, hátha vannak hasonló tapasztalatok.
2016. máj. 14. 00:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Az kérdésben fertőzésest akartam írni. És kihagytam a fogamzásgátló szót, bocsi kicsit feszült vagyok emiatt... Így ne haragudjatok az esetleges tartalmi hibákért.
2016. máj. 14. 00:18
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, csökkenti. Általában így esnek teherbe fogamzásgátló mellett. De nem csak az antibiotikum, hanem a hasmenés is, mert a tablettának nincs ideje felszívódni.
2016. máj. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, súlyos hasmenés és antibiotikum mellett amúgy is nagyon lecsökken a fogamzásgátló hatása, gyakorlatilag fel sem szívódik. Ezzel sajnos tisztában kellett volna lenned, mert bizony könnyen megeshet ilyenkor, hogy az ember lánya megesik. A tájékoztatót akkor kellett volna figyelmesen végigolvasni, amikor elkezdted szedni a gyógyszert.

Most már mindegy, a barnázás lehet a gyógyszer hatása is. Mikor kellene megjönnie?

2016. máj. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, csökkenti az foggátló hatását, és terhesség sem kizárt, de semmiképpen sem biztos.


Próbálj megnyugodni. Jobb tanácsot nem lehet adni.

Ha jól értem, akkor az antibiotikumot a kórházban kaptad, és szexuális életet előtte illetve utána éltél. Kicsi az esély, hogy terhes vagy, de kizárni nem lehet teljesen.

2016. máj. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most abban tudsz bízni, hogy a súlyos hasmenés miatt a szervezeted pont nem foglalkozott peteéréssel. Csak a spermák elélnek 4-5 napig is. Van esély terhességre. Antibiotikum befejezése után/hasmenés után 7 napig még kellett volna kiegészítő védekezés és természetesen közben is kellett volna.
2016. máj. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Már bocs, de miért szedsz gyógyszert, ha ilyen alapvető! dolgokkal nem vagy tisztában?! Igen, simán lehetsz terhes, hisz kvázi védekezés nélkül voltatok együtt.


Én pl. el sem kezdtem szedni, mert minden stresszre hányással, vagy hasmenéssel reagálok, így tök felesleges a bogyó, ha hatástalan.

2016. máj. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma reggel rózsaszínes "vérzésem" volt bár annyira halvány nem mondanám vérnek. Most már nagyon aggódom és sajnos visszacsinálni nem tudom.
2016. máj. 14. 06:39
 8/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak annyit mondanék, hogy együtt voltunk a rosszullét előtt és azzal már úgysem tudok mit tenni, este hirtelen jött a rosszullét. Olyankor amikor annyira beteg vagy, hogy konkrétan kórházba, ügyeletre kerülsz, nem biztos, hogy ezen gondolkozol, inkább azon, hogy mikor leszel végre jobban, főleg, hogy az első 3 napban lázasan feküdtem, ez eszembe se jutott. Utána az orvosok kezdtek rémítgetni mindenféle betegséggel és küldtek ide oda vizsgálatokra. Most, hogy egyrészt jobban lettem másrészt jobb lett a vérképem és barnáztam így olvasgattam a dolgok után. Ugyan is ez nem egy tipikus fertőzés volt, sajnos még most is az orvosokat járom abban bízva, hogy semmi komoly... Ja a menstruációm kb 2 hét múlva lesz.
2016. máj. 14. 06:51
 9/10 A kérdező kommentje:
És most tényleg nem másban keresem a hibát,mert ezt én rontottam el. De, 4-5 orvosnál voltam és ezek az orvosok kérdezgettek arról mit szedek és senki egy szóval sem figyelmeztetett, hogy ezek a gyógyszerek kölcsönhatásba lépnek egymással.
2016. máj. 14. 06:58
 10/10 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztatóban fel van tüntetve, hogy mi gyengítheti a fogamzásgátló hatását, nehogy már az orvosok legyenek hibásak azért, mert te nem tudsz olvasni.

A kis rózsaszínes folyás akár beágyazódási vérzés is lehet...

2016. máj. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!