Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valaki, aki TSH 9.2 es...

Van valaki, aki TSH 9.2 es értékre nem szedett gyógyszert? Vagy később elhagyhatta?

Figyelt kérdés
14 éves serdülő lányom értéke magas....semmi tünete nincs (vékony, de jól fejlett, rengeteget eszik,nem hízik, nem fáradékony), a helyi endokrinológus csak a szokásos gyógyszert javasolja. Szeretném kivizsgáltatni más irányba is esetleg, de itt vidéken nem kapok ehhez segítséget. Félek,hogy 14 éves korától élete végéig szednie kell ezt a hormont....
2016. máj. 26. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnos a pajzsmirigy betegségek ilyenek, nem gyógyítható, viszont a hormonnal teljesen tünetmentessé tehető. Anyumnak pajzsmirigy-alulműködése van, örököltem én is, nem jó a tudat, hogy egész életemben gyógyszeren kell élnem, viszont csak gyógyszerrel vagyok tünetmentes. Azért fontos időben elkezdeni, mert idővel viszont rosszabb lesz, ha nem szed gyógyszert és bármikor előjöhet akár minden tünete egyszerre, főleg mivel lány, elég sok kellemetlen gondja lehet a közeljövőben.

Szerintem keress egy dokit a közeli nagyvárosban, hátha tud javasolni más kezelést vagy olyan vizsgálatot, ami a pontosabb okot is ki tudja deríteni.

2016. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A TSH mellett mennyi a hormonszintje? A 9-es TSH már magas, pláne egy serdülő lánynak. Kérhetsz másodvéleményt vagy új laborokat, viszont ha a pajzsmirigy alulműködés mégis fennáll (tehát magas TSH, alacsony hormonszint), akár tünet nélkül is, akkor sajnos gyógyszer az élete hátralevő részéig.
2016. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
(Egyébként a gyógyszer az sima pajzsmirigy hormon (levotiroxin, amit a megfelel a T4-nek), amit a szervezete is megtermel, tehát nem kell félni tőle. Bár minden betegség ilyen könnyen kezelhető lenne.)
2016. máj. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szólók is leírták, ettől a hormontól egyáltalán nem kell tartani, ugyanis csupán a hiányzó mennyiséget pótolja. Kamaszkorban nagyon fontos a gyógyszer, hogy ne lépjenek fel menstruációs zavarok, ne legyen túl száraz a bőre, és ne kezdjen el hízni. Én is kamaszkorban kezdtem a gyógyszert, soha semmi bajom nem volt tőle, és nem érzem gondnak, hogy életem végéig szednem kell. Erre a "betegségre" (bár inkább állapotnak nevezném) nincs más gyógymód, csak ez, a 9,2-es TSH 14 éves korban már elég magas.
2016. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sajnos kell rá, különben eltelik X idő (két hónap, két év ki tudja) és lesznek tünetei amikor már nehéz helyrehozni... sőt van akinek sose múlnak el a tünetei! Tapasztalatból mondom sajnos! Sőt később emiatt gyereke sem lehet ha nincs kezelve. 1-2között kéne lennie. Magától nem megy le az tuti.

Ha nincs göb akkor nagyon jó a helyzete!

Pajzsmirigy ultrahang volt? Inzulinrezisztenciát néztek? Ennyit tudtok még tenni. Mert sokszor van társbetegsége ennek pl PCOS, IR, gluténérzékenység, laktózérzékenység.

Kiegészítő kezelés a szelén és a D-vitamin szedése, valamint a glutén-jód-szója-laktóz kerülése hogy a gyulladást, pajzsmirigy pusztulást megállítsa. A gyógyszer is ezért van, hogy fenntartsa azt a maradék állapotot.

9,2 már nagyon sok, én is egyből kaptam a 9,6ra. Szubklinikus akkor a lányod, a legjobb ami lehet egyébként, hisz csak a laborját kell helyrehozni, nem a tüneteit, mázlista! :) Nem kell félni a gyógyszertől mert ez lényegében nem gyógyszer hanem a szervezet által meg nem termelt hormon pótlása. Ennél csak rosszabb gyógyszerek vannak. Ezen kívül mást nem tudnak tenni, ezért nem vizsgálják tovább hisz egyértelmű, meggyógyítani pedig nem lehet, a létező legolcsóbb és legjobban kezelhető nem gyógyítható betegség amúgy.

2016. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Márciusban rutin vérvételen szűrték ki. Akkor 8,8 volt a TSH , és 10 a T4. 3 hónap szelén szedése, minimális jód szedése és gyógyteák ivása után lett az eredmény rosszabb :(Semmi tünete nincsen! A pajzsmirigy UHja is tökéletes....hát ez van. Elkezdjük holnaptól. Én nagyon megszenvedem lelkileg.....magam sem értem miért. ?! Féltem rohadtul...nem tudom mitől....

2016. máj. 26. 20:48
 7/12 anonim ***** válasza:
A jód rontott akkor valószínű rajta mert ha gyulladásban van akkor fokozza és belobban.
2016. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigybetegség sokakat rosszul érint lelkileg, de én tényleg azt tudom mondani, hogy emiatt nem érdemes aggódni. Én is ezzel az állapottal élek, és egy percig sem voltak miatta rossz érzéseim, pedig nekem erős tüneteim voltak/vannak. El kell fogadni, és bele kell törődni, hogy mostantól minden reggel be kell venni azt a pici tablettát. Jódot semmiképp ne szedjen a lány, ugyanis az fokozza a pajzsmirigy gyulladását, érdemes a jódozott sót és a Betadine használatát is kerülni. Fel a fejjel, inkább annak örüljetek, hogy időben kiderült, és nincsenek tünetei!
2016. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Azt még megjegyzem,hogy jeleztem a doktor nőnek a jódot, azt mondta mehet. Továbbá nem vetettett le anti TPO antitesteket, hogy kiderüljön mehet e a jód.

Most magán vérvételre viszem, hogy kiderüljön a baj eredete...aszerint táplálkozzon tovább. Bár egy éve így is glutén és tejmentes étkezésen van (allergia miatt).

2016. máj. 26. 22:01
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, az anti-TPO mindenképpen kell, bár mivel egy szerzett alulműködésről van szó, 99%, hogy Hashimoto thyreoiditisről van szó, amivel tilos jódot szedni. Az alulműködés oka nagyon ritkán derül ki, de ha például lisztérzékeny a lányod, az máris magyarázat, ugyanis autoimmun betegségek gyakran hoznak magukkal további autoimmun betegségeket.
2016. máj. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!