Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampont hová és hogyan kell...

A tampont hová és hogyan kell felhelyezni? És milyen gyakran kell cserélni?

Figyelt kérdés
13éves vagyok,nemrég jött meg a haviim,és szeretném megkérdezni h milyen gyakran kell cserélni?Honnan lehet tudni h eljött a csere ideje?És abba a lyukba kell felhelyezni,ahol pisilünk?:D
2008. szept. 25. 22:41
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Jah és minden pisilésnél ki kell venni?

És újat kell felhelyezni?

És mikor fog "beállni"?Tehát h mikor lesz rendszeres?

2008. szept. 25. 22:43
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó lenne megnézned egy bioszkönyvben,hogy mi hol van ott lenn,mert elég ciki,hogy nem vagy tisztában a saját testeddel.

Ugyebár van a húgycső,a hüvely és a végbélnyílás.A tampont a hüvelyedbe kell felhelyezni,és akkor kell kivenni,mikor ha picit meghúzod a zsinórját,könnyen kicsúszik.

Szerintem eleinte még ne tampont használj,hanem betétet,és amikor már megszoktad azt,hogy menstruálsz,akkor lehet mással próbálkozni.

2008. szept. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem oda kell, ahol jön a pisi, eggyel hátrébb. Van egy rajz a tampon tájékoztatójában, nézd meg, pontosan hova rajzolják. Tudod mit? Inkább kérdezd meg Anyukád, pontosan mi hol is van vagy valamelyik nőrokonodat. Minivel próbálkozz. Ezt majd kitapasztalod, megérzed milyen időközönként kell cserélni, de 6-8 óránál tovább ne legyen bent.

2008. szept. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Tudom h ciki deh ezwan..miveel eddig nemvolt meg,nem foglalkoztam vele..Igazán yólesett(N)

Nekedmegköszii

2008. szept. 25. 22:54
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ejnye... bioszkönyv vége felé olvasd el... rajz is van, bár az én könyvemben az igen gyenge volt.


Abba a lyukba kell felhelyezni, amelyikből a vér szivárog. Arrafelé se pisilni, se kakilni nem szoktál... ellenben ott van a szűzhártya (tükörrel megnézheted) - arra azért vigyázz. Akkor kell cserélni, ha már eléggé átázott - ill. naponta mindenképpen cserélni kell.


Kérdezd meg anyukád, ő is csinálja, már jó ideje.

2008. szept. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
itt nem az a legnagyobb gáz,hogy nem tudja de 13 évesen ,hogy nem magyarázta el neked még senki az elég nagy baj.
2008. szept. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy kis doboz tampont , mindegyikben van használati útmutató, és azt is leírják, hogy kell keszedni, ha beszorulna..stb..a húgycsőnyílásba nem férnebe amugy sem...

A papíron még a TSS-ről(egy betegség ) is találsz infot!

2008. szept. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Nem az a baj,hogy ilyen kérdéssel fordulsz hozzánk, és nem értem azokat akik letorkollnak.

NE vegyél tampont 13 éves lánynak még nincs rá szüksége.( Főleg ha még használni sem tudod, mert csak fertőzéseket viszel fel oda ahová nem akarod) Vegyél betétet. Abból is van többféle márkás és kevésbé márkás. bármelyiket is választod először két félét vegyél. Ami mindenképp hasznos ha szárnyas betétet veszel, ezt lehet rögzíteni a bugyidhoz és nem csúzkorál. Vegyél egy normált ezt használhatod nappal kb 3-4 óránként kell cserélni, Éjszakára vegyél egy nagyobb éjszakit ( éjszaka különben sem lehet tampont hordani) Ezt is érdemes kicserélni éjjel egyszer, mondjuk amikor felébredsz pisilni. De ha nem cseréled az sem baj ált éjjel nem olyan erős a vérzés ,mint nappal, nappal a mozgás felerősíti.

Sajnálom,hogy nem anyukáddal beszélsz erről.

2008. szept. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is a betétet javaslom, egyszerubb a kezelése, illetve nekem a tampontól erősödnek a menstruációs görcseim (több nőismerősöm is panaszkodott hasonlóra).


Ha mindenképpen tampont szeretnél: [link]

2008. szept. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Apukámmal élek,akiről nemtudok ilyenekről beszélni!

És vallásos iskolában nincs felvilágosítás

2008. szept. 26. 14:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!