Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriozis - gyerek eselye?!

Endometriozis - gyerek eselye?!

Figyelt kérdés
Tudom hogy csunya dolog ilyenen agyalni, de van egy baratnom, akinek endometriozist allapitottak meg 4-5 eve. Ki is szedtek egy cisztat a petefeszkerol. Jelenleg is van neki egy ami allitolagosan eltunoben van. Megy ossze. Rovid ideje vagyunk egyutt es rettenetesen felek hogy megszeretem es a vegen kiderul hogy nem lehet esetleg gyerekunk. Nem tudom ot igy kozel engedni magamhoz. Emellett lelkiismeretfurdalasom is van miatta. En az orokbefogadast kizarom. Sajat gyerekeket szeretnek. Lehetoleg kettot. Raadasul nem most, majd 2-3 ev mulva. De inkabb 3-4. Most mit csinaljak?!? Milyen szintjei vannak ennek a betegsegnek?! Inkabb keressek masik lanyt mig a kapcsolat elejen vagyunk?!

2016. jún. 11. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő kezeléssel lehet neki! Mielőbb kell viszont mert ahogy telik az idő, úgy nehezedik az út. A terhesség alatt amúgy sokat javul maga a betegség. Rengeteg nőnek van gyereke endoval, diéta, sport , ez a kettő a legfontosabb és a gyógyszerek (illetve a műtétek) lombikkal ha természetes úton nem fogan meg. Rengeteg lehetőség van ma már hogy sajátotok legyen. Facebookon van egy Endometriózissal foglalkozó oldal, ott bátran kérdezhetsz, megnézheted a sikersztorikat.
2016. jún. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Egyaltalan nem lehetetlen a dolog. De szerintem szepen lassan kerdezoskodhetnel Nala errol.

Nekem is endometriosis gyanuja all fent de nem 100% hogy nem lehet gyermekem ha tenyleg ez van..

Csupan nehezebb kicsit tobb ido es minel elobb kell gyermeket terveznunk. Nem 28eves koromig huzni vagy 30... mi 2ev mulva tervezzuk amikor 24leszek majdnem.

2016. jún. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Adjál neki gluténmentes kenyeret, ezen kívül minél több bio/organikus élelmiszert fogyasszatok.

Hiába keresel másik lány és még újabbat, ha ők is peszticiddel nevelt élelmiszert fogyasztanak, előbb-utóbb őket is utoléri vagy az endometriózis vagy a rák, kinek-kinek egyedi genetikai hajlama szerint.

Az indoklást korábban leírtam ide http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__77544..

és ide

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__78079..

2016. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyat, aki endometriózissal teherbe esett.


Szerintem is van rá esély, főleg ha időben felismerik és kezelik! Előre kell gondolkodni. Üljetek le beszéljetek erről, a barátnőd biztosan jobban tisztában van a betegségével és az esélyivel. Szóval ezt inkább tőle kéne megkérdezned...


Az viszont igaz, hogy az egészséges életmód rengeteget javít a betegségen!


[link]

2016. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Varom meg a velemenyeket tovabbra is. Azt meg hozza kell tegyem hogy nem huszoneves mar o sem. A 30-as evei elejen jar. Ez kizar barmit is?
2016. jún. 11. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem zár ki semmit, de ha már nem 20-on évesek vagytok, akkor szerintem teljesen érthető, ha finoman felhozod a témát neki és érdeklődsz. Ez teljesen érthető, hisz az ember már nem lesz fiatalabb.
2016. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Érdeklődtem nála. Elmondása szerint kis fokú endometriózisa volt 5 évvel ezelőtt. Lett újabb cisztája később. Pár hónapja mondták a dokik, hogy ez a ciszta zsugorodóban van, állítólag nagyon jó az eredménye. (Korábban nagyon magas CA125 volt). Tudtok valami statisztikát, hogy melyik fázisnál mennyi az esély a gyerekre? Vagy 33-34 évesen sok évvel ezelőtti Laparoscopia esetén milyen esély van? Gyereke még nem volt. Várom az ijesztgetéseket és nyugtatgatásokat is. Főleg tapasztaltaktól vagy akár dokiktól. Köszönöm szépen!
2016. jún. 20. 18:52
 8/8 anonim válasza:
Engem tavaly áprilisban műtöttek, két alma nagyságú cisztám volt és összenövésem is. Júniusban teherbe estem természetes úton, most van egy tündéri kisfiam. Egyáltalán nem biztos,hogy az ő esetében fennáll a meddőség. Az elég ritka, hogy egyáltalán ne lehessen valakinek emiatt gyereke, ha máshogy nem, lombikkal sikerülhet. A mai orvostudomány csodákra képes.
2016. jún. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!