Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inzulinreziszzencia, pco?...

Inzulinreziszzencia, pco? Mitől alakulhatott ki e két betegség? Milyen kezelési lehetőségek vannak? Milyen esélyeim vannak hogy legyen gyerekem? (Laboreredmeny a leírásban. ) 19/l

Figyelt kérdés

Inzulin:

0': 7,6 mlU/L

60': 170,2 mlU/L

120': 230 mlU/L


Glükóz:

0': 4,4

60': 6,7

120': 6,8



2016. júl. 5. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az életmód okozza az IR-t, a táplálkozás, mozgásszegény életmód, plusz a hajlam. Az endokrin rendszer betegsége. A szervezet nem elég érzékeny az inzulinra amit termel. Az IR pedig a pcos-t okozza. Minden PCOS beteg IR-es, de nem minden IR-es beteg PCOS.

Kezelés egyfajta van: diéta+ sport+ inzulinérzékenyítő gyógyszer + lelki rész. Dietetikus/endokrinológus összeállítja a neked megfelelő diétát, mellé megtaláljátok a neked megfelelő sportot ami heti 3-4x kell, kapsz inzulinérzékenyítő gyógyszert + lelkileg is jól kell lenned.

Ha ezeket betartod jó eséllyel indulsz babáért, ha más nem segítséggel de nagyon sok IR-PCOS betegnek van babája, a diéta és a mozgás a kulcs a gyógyszer mellé hogy legyen peteérés, ne stresszelj. Főleg hogy kezeletlenül 2es típusú cukor lesz belőle! Pajzsmirigyre megnéztek? Ezek sajnos társbetegségek és rossz tsh is elég a vetéléshez vagy átmeneti meddőséghez.


A 120 perces 45 mUI/I alatt normális, 45-90 mUI/I között IR gyanús, de ha nincs más probléma akkor nem kell vele foglalkozni, 90 mUI/I felett igazolt inzulinrezisztencia áll fenn. Nálad sajnos ez egy IR. Jó endokrinológust kell keresned és nem szabad a fogamzásgátlót elfogadni kezelésként! Azt csak akkor ha már beállítottak minden értéket, tartod a diétát és még legalább 5évig nem terv a baba. Mert csak elfedi a tünetek, ront a dolgon az abbahagyás után.

2016. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nekem kb ugyan ilyenek az inzulinjaim , de fél éve mérhetetlen volt mindegyik (>300 volt )


haladok :) és peteérésem is lett

2016. júl. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

előző vagyok


megfelelő kezelés a kulcs :) én nem aggódom a brutális induló értékeim és a sose menstruálásom ellenére sem.


én győzök :)

2016. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a pajzsmirigy eredmény is fontos lenne! azt diétával jól lehet kezelni és akkor múlik a többi is. elsőként tejtermék és gluténmentes étrend lenne a legfontosabb. olvass utána.
2016. júl. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán a cukortól és a sok egyéb méregtől, amit eddig ettél.

https://www.youtube.com/watch?v=FVx6XxkwyEU

Nézd meg ezt a filmet, és válts életmódot.

https://www.youtube.com/watch?v=DNgA2DzddMM

2016. júl. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2 honapja tudtam meg, hogy IR-es es PCOS-es vagyok. Azonnal elkezdtem az eletmodvaltast. Dietazom, gyogyszert szedek es heti 3-szor kardiozom. 5-en kellett volna megjonnie, de nem jott. Nagyon elkeseredtem, de a parom nem hagyott beken, hogy csinaljak egy tesztet. Vegul megcsinaltam es pozitiv lett. Szoval siman lehet majd gyereked is, csak elhatarozas kerdese az egesz :)
2016. júl. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!