Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Soha nem volt rendszeres a...

Maryca kérdése:

Soha nem volt rendszeres a menszeszem igy el mentem a dokihoz aki meg állapitotta hogy mindkét petefészek nagyobb bennük számos, néhány mm tüszö látható! Irt fel nocolutot! Mit jelent ez? Ez most ciszta? Nem lehet gyerekem? Müteni kell? Nagyon félek

Figyelt kérdés

#tüsző #petefészekben
2016. júl. 13. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt jelenti hogy van tüsződ (teljesen természetes, minden hónapban van legalább 1) de valószínű nem érett be, ezért nagyobbodott meg a petefészek, nem szabadult ki, így nem esik a sárgatesthormon és nem jön meg vagy csak amikor éppen sikerül... A gyógyszer pont ezt fogja megoldani, bár nem hosszútávon.Érdemes lenne ráállni a gyógyteákra amik ezt segítik.

A tüsző nem gond, nekem mindkettő tele van velük,visszamaradottakkal. Ehhez nem nyúlnak. Nem ciszta, akkor azt írta volna rá. Cisztát is csak akkor műtenek ha túl nagy vagy valaki gyereket akar. Sport és finomított szénhidrát, cukor elhagyása javasolt, rengeteget segít!

2016. júl. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ akkor csak tul
2016. júl. 14. 12:39
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ akkor csak túl aggódom? tudnál nekem segíteni hogy milyen teára gondoltál?
2016. júl. 14. 12:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is megijedtem, de a sport csodákra képes! Nekem szúrtak, fájtak aztán szépen lassan elmúlt, mert mind a kettő tele volt velük :S

Cickafarktea (ez mehet napi 1 liter is) elkortyolgatva egész nap, ez mehet akár egész ciklus alatt eleinte hátha ennyi is elég. De ha nem akkor: Akkor ciklus első felében (attól a naptól hogy megjött) cickafarktea, ciklus felétől (kb 14.nap ha nincs kb se) pedig palástfű tea 14 napig :)

2016. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gyermekem lehet?
2016. júl. 14. 22:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze! Egy-egy tüsző semmi gondot nem okoz, minden esélyed megvan rá. Ha nem sikerülne elsőre akkor adnak hormont ami megérleli és megrepeszti, nagyon gyakori ez és semmi gondot nem okoz, sőt! Nekem a két telivel is 50% esélyem volt a teljesen természetes fogantatásra, ha nem sikerülne így akkor is lehet stimulálni (rengeteg nőnek kell) hormonnal, ilyenkor kb 100%nak sikerül, ha nem akkor még mindig van rengeteg lehetőség! :)
2016. júl. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!