Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Helyes tanácsokat adott...

Helyes tanácsokat adott véleményetek szerint ez a nőgyógyász?

Figyelt kérdés

Néhány napja voltam szűrésen és mondtam hogy szűz vagyok és kicsit tartok a vizsgálattól, így csak egy kismedencei ultrahangot csinált meg váladék tenyésztést vett le. Ha valaki szűz akkor nincs is más vizsgálat ami szűrésként kellene?


Másik hogy kérdeztem hogy van-e valami módszer arra hogy ritkábban jöjjön meg, pl injekcióról is hallottam valamit, ő azt mondta azt nem ad fiataloknak, de írt fogamzásgátlót, és azt mondja szedjem akkor szünet nélkül 3 hónapig és akkor csak 3 havonta fog megjönni. Ez szerintetek így jó? Nem egészségtelen? nőgyógyászatilag mondjuk nem érdekel ha egészségtelen mert egy másik dolog miatt úgysem lehet gyerekem amit most nem részleteznék, szóval felőlem akár ki is vehetnék a méhem, az nem érdekel ha annak baja lesz, csak más betegséget ne okozzon mint pajzsmirigy, máj stb nem tudom minek lehet baja tőle..

mondjuk nekem nagyon jó lenne ha csak 3havonta kéne szenvedni úgyhogy örülnék ha ez így kivitelezhető lenne.



2016. júl. 14. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
A szűrés rendben volt, de azért nem nyugodnék bele ilyen könnyen a helyedben a meddőségbe, ma már nagyon sok megoldás létezik, lehet, hogy 15 évesen nem érdekel ez, de később majd fog. A fogamzásgátlót eleve nem írnám fel 15 évesnek, nemhogy még rosszul is szedd be. Lehet, hogy a betegséged miatt engedte ezt a doki. Egyébként a menstruáció nem kellene, hogy ekkora szenvedés legyen, plusz ha tényleg nem lehetne gyereked, akkor miért ne állíthatnák le a ciklusodat? Teljesen felesleges, hogy menzeszed legyen.
2016. júl. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg szabályozható a menstruáció fogamzásgátlóval, pl ha június elején megy a paciens tengerpartra, rém kellemetlen volna, ha egy hétig nem menne be a vízbe, bár sokakat ez nem zavar. Elmegy 3 hónappal előtte a nőgyógyászhoz és a ciklusát átprogramozzák. A sportolók is így voltak, ha pont alkalmatlan lett volna a verseny időpontjában. Ha szedsz fogamzásgátlót rendszeresen, megváltozik a menzesz mennyisége, a fájdalmak is enyhülnek, mert ez nem is igazi menzesz. Azt nem hallottam még, hogy ráadásul 3 havonta hozza csak elő. Biztos, hogy minden hormonális szernek lehet kockázata. Ezért is van rendszeres laborvizsgálat. Recept nélkül ne szedj be semmit, ha az orvos felírja, akkor figyelemmel is kísér remélhetőleg. De gondolod, hogy tartósan érdemes beavatkozni a természet rendjébe?
2016. júl. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

öö én nem írtam sehol hogy 15 éves lennék, 26 vagyok :D

és nem vagyok meddő sem, írtam hogy másik dolog miatt, ez egyáltalán nem nőgyógyászati. de nem is akarnék egyébként gyereket ha lehetne sem.

2016. júl. 14. 20:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem van ismerősöm 21évesen injekciót kap.

Van ilyen kitolós dolog amúgy, sőt vannak már direkt kiterjesztett ciklusú tabletták, itthon azt hiszem még nincs (de lehet) de az is teljesen olyan hogy beszed az ember 3 havi mennyiséget egymás után és utána jön meg. Nekem a hüvelygyűrűvel mondta a doki hogy lehet a nyarat "skippelni" 4 hétig hagyom fent a gyűrűt és a következőt felrakom egyből és az is 4 hétig van fenn. Ergo 8 hétig semmi. Ha már kitolom akkor ne 6hétre, hanem lehet 8 is.

2016. júl. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát olyasmit amit alul fel kell helyezni nem nagyon szeretnék, inkább az olyanok érdekeltek volna mint az injekció vagy az a tapasz meg chip amit bőr alá helyeznek és egy évig nem jön meg tőle, csak itthon kb semmi infót nem találni róluk.. a doki mondjuk az injekcióra azért mondott nemet merthogy csontritkulást okoz meg ilyenek.
2016. júl. 14. 21:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs, gondolom összekevertelek más kérdezővel.
2016. júl. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne bsztasd a ciklusodat ok nélkül. Ne szedj be hormonkészítményeket kényelmi célokból.
2016. júl. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!