Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló lehet megoldás...

Fogamzásgátló lehet megoldás a rendszertelen ciklusra?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, majdnem 6 éve menstruálok, és nagyon rendszertelen a ciklusom. Előfordul az is, hogy 2-3 hónapig egyáltalán nem jön meg. Párkapcsolatom jelenleg nincsen, ezért vagyok bizonytalan a fogamzásgátló szedésében és persze félek az esetlegesen jelentkező mellékhatásoktól. Még megvárom a következőt, és azután elmegyek nőgyógyászhoz, de addig is kíváncsi lennék a véleményetekre!

2016. júl. 30. 00:52
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Igen.. A fogamzásgátló helyre állítja a menstruációdat, ha első tablettánál már veszel észre mellékhatást akkor inkább nézzen meg a nőgyógyász minthogy valami bajod legyen. Egyébként szerintem nem kell megilyedni mert hiába h 6 éve van meg attól még lehet hogy nem állt be rendesen , és csak kb 20 vagy pár év mulva fog helyreállni
2016. júl. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. júl. 30. 00:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem jelent valódi megoldást. Menj el endokrinológushoz. Ha elkezdesz tablettát szedni csak egy művi vérzésed lesz, amint abbahagyod ugyanolyan összevissza lesz mint volt.

A zavaros vérzésed pedig később problémákat okozhat a teherbeesésnél.

2016. júl. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!