Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Életemben először megyek...

Életemben először megyek nőgyógyászhoz. Válaszoltok nekem néhány kérdésre? Nagyon félek.

Figyelt kérdés
Először is, szégyenlős vagyok. >_< Nem anyummal akarok menni, hanem a barátnőmmel, de azt szeretném, hogy bemenjen velem a vizsgálatra. Úgy magabiztosabban érzem magam, ha értitek. Viszont nem tudom, hogy akkor biztosan látni fog-e meztelenül? Nem tudom elképzelni az egészet. Tudom, hogy hülye kérdés. :S Másodszor milyen ruhát vegyek fel? Zuhanyozzak előtte? Még egy kérés, légyszíves írjátok le részletesen, hogy zajlott nálatok az első. Nagyjából tudom, hogy mit csinál a Doki, csak kíváncsi lennék a részletekre. Köszönöm az értelmes válaszokat. ^_^ Nem, nem vagyok terhes.
2010. ápr. 17. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mondjuk anyával voltam orvosnál, barátnőt nem hiszem hogy beengednek, de egy próbát megér. Szerintem a berendezéstől függ hogy fog-e látni meztelenül engem pl. pont oldalról látott anyám. És amikor vetkőztem pont az orvossal beszélt. A ruha teljesen mindegy csak ne 8 réteg ruha legyen rajtad hanem valami egyszerű gyorsan lekapható, felvehető. Én biztos zuhanyoznék előtte.
2010. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nem kell teljesen levetkőzni, csak alul, szóval ha mondjuk szoknyában mész azt nem kell levenni, csak a harisnyát, bugyit, így pl a barátnőd nem is lát semmit. felülsz, beleteszed a lábaid a kengyelbe, van az asztal végén egy luk, afölé teteti majd a fenekedet az orvos, aztán egy kis eszközt helyez a hüvelyedbe, azzal fog tudni belátni, kicsit széthúzza vele a hüvelyedet. aztán egy kis fülpuci szerűvel kenetet vesz, ezt majd elküldi laborba rákszűrésre.

és már végeztél is. időben nem hosszabb onnantól hogy leültél, addig hogy felveszed a bugyit nem több mint 2 perc, nem kell félmi. Nem fáj semmi.

Természetesen zuhanyozz előtte!

2010. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is nagyon féltem az első vizsgálat előtt, ott remegtem a váróteremben anya mellett :P De rájöttem h felesleges volt, szóval első tanács: NE félj tőle, semmi rossz nincs benne. Meztelenül nem fog látni, vigyél magaddal 1 szoknyát, és vedd le alóla a bugyidat.(Célszerű miniszoknyát vinni.) Így nem érzed magad feszélyezve, és nem leszel "teljesen" meztelen. Esetleg 1 hosszabb, bővebb póló is megteszi. Felül mind1, mit viselsz, úgyis szól, amikor a melleidet vizsgálja.

Zuhanyozz előtte, ha megoldható, tisztán azért jobb odamenni. (Én utána is le szoktam, mert zavar, hogy ha folyik belőlem az a síkosító, amit a hüvelyultrahangra tesz.:S)

Nálam az első elég bénácska volt, de most már egyáltalán nem félek. 16 éves voltam akkor. Beléptem, kérdezgetett(nemi élet, mensi,stb.) aztán megvizsgált.( A vizsgálat egyáltalán nem fáj, csak 1 picit kellemetlen, mert hideg az, amivel vizsgál.)Kiadta a papírt, amin az adataim voltak( méh állapota, méretei, petefészek és nyálkahártya vastagság,stb.) Kb.10 perc. Tényleg ne félj, nem lesz benne semmi bonyolult és fájdalmas sem. :) 19/L

2010. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk fontos lenne, hogy hány éves vagy, és pl. szűz vagy-e még? Én 14-15 évesen mentem először mert nem akart elmúlni az elején a menzeszem több mint egy hónapig, és muszáj volt megvizsgálnia. És ezt végbélen keresztül tette. Bár ha nem az anyukád kísér el, te biztosan idősebb vagy. Az előttem szólókkal egyetértek. Még annyi, hogy üres hólyaggal kell menni, én otthon is el szoktam menni pisilni, meg ott is.
2010. ápr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

barátnő nemfog veled bemenni.

semmi extra nemtörténik, egy fülkében lekell venned a nadrágot és a bugyit, aztán felülni a vizsgálószékre, doktor benéz, aztán már mehetsz is öltözni. semmi extra, 2 perc az egész

2010. ápr. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is bartánővel menntem de senki nem jöhetet be velem és a rendelőn belül volt egy függönnyel elválasztott helység hogy az asszisztens ne lásson senkit ez volt a vetköző és a vizsgáló egyben ésn hosszú pulcisban és farmerban menntem alul levetköztem a pulcsi meg takart és fel kellett ülnem nekem egy pálcikával mintát vett és ennyi,nem fájt,és a mellem nem akarta a vizsgálat után megnézni,amit értékelek is mert nem engedtem volna,nem mindenhol csinálják és ha nem akarod mondhatod neki.De akkor szokták csak megnézni,ha alul már felöltözött az ember.Szóval előtte mosakodj le,és pisilj és vagy szoknya vagy hosszabb felső.De pl a barátnőmmet én is elkisértem vizsgálatra és hozzá én bemehettem de a függönyös területen kívül kellett lennem és nem is láttam semmit,meg nem is néztem vona amúgy sem oda
2010. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!