Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az lehetséges, hogy anyum...

Az lehetséges, hogy anyum ránctalanító krémjétöl elkezdett hullani a hajam?

Figyelt kérdés

15 éves làny vagyok ès néha használom anyum krémjeit.Lehet hogy ez megbojgatta a hormonjaimat ?

Körübelül 1 hónapja tűnt fel hogy a fejtetőmnél elkezdett ritkulni a hajam.

Vagy ez lehet , hogy a kamaszkori változás az oka ?

Vissza fog még valaha nőni , ha már nem használom anyum krémjeit vagy,ha elmúlik a kamaszkor ?



2016. júl. 31. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A ránctalanító krémeknek csak helyi hatása lehet, hogy került a fejtetődre ?
2016. júl. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem került oda csak gondoltam , hogy be zavart a hormonális működésembe a 40 éveseknek szánt krém.
2016. júl. 31. 20:25
 3/11 A kérdező kommentje:
Vagy akkor mitől ritkulhat a hajam a fejtetőmön 15 éves korom létére ?
2016. júl. 31. 20:26
 4/11 anonim ***** válasza:

1000 más oka lehet, pl. hormonális zavarok, vitaminhiány, stb. Bőrgyógyászhoz kéne elmenned, aki góckutatás után kideríti mitől van.

Egy biztos: Anyud ránctalanító krémjétől, amit az arcodra kensz, tuti nem lehet!

2016. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt !! :)

De ha nem megyek el orvoshoz akkor is vissza dúsulhat egy kis idő után ?

Vagy csak akkor ,ha elmegyek orvoshoz ,higy megmondja mivel kell kezelni ?

2016. júl. 31. 21:36
 6/11 Sunshinedoll ***** válasza:
Nem. A krémekben nincs annyi hatóanyag, hogy valami csoda folytán a véráramba kerülve megváltoztassa a hormonháztartásod.
2016. aug. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem fog helyrejönni magától, de sajnos az se biztos, hogy egyáltalán helyrejön :( A fejtetői ritkulás hormonális problémák (főleg túl sok férfihormon) következtében jelentkezik és/vagy öröklött is lehet. Nekem 23 éves koromban kezdődött egy ritka hormonális betegség miatt, és azóta se tudnak vele mit kezdeni (most vagyok 25), pedig orvosról orvosra mászkálok vele, folyamatosan gyógyszereket szedek a problémámra.

Szóval minél előbb menj orvoshoz. Bőrgyógyász és endokrinológus. A krémnek ehhez semmi köze. Más tüneted nincs?

2016. aug. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Van eggy olyan gyanum,hogy a pajzsmirigyemmel lehet összefüggésbe.

Édesanyám is pajzsmirigybeteg (túlműködik neki) és nekem is vannak arrautaló jelek, hogy az vagyok.

2016. aug. 2. 22:08
 9/11 A kérdező kommentje:

De , ha esetleg az lenne a baj,hogy túl sok férfi hormonom van akkor azt nemlehet ugy megoldani, hogy női hormonokat adnak ?

De , ha a serdülő korral van összefüggésbe akkor visszadúsulhat még ?

2016. aug. 2. 22:10
 10/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, a pajzsmirigy betegség gyakran együtt jelenik meg más hormonális betegségekkel (nekem is alulműködésem van) , de önmagában is gondot okozhat (NAGY gondot!)

Szóval nézesd meg a hormonjaidat minél előbb. Milyen jelei vannak nálad?

Ez a fajta hajhullás nem szokott magától visszadúsulni, én nem bíznám a véletlenre.

Nekem női hormonokat = fogamzásgátló (is) adnak, mégsem javult a hajhullásom. Ellene voltam a fogamzásgátlónak mindig is, de mégis így döntöttem, mert a betegségemre adott szteroid gyógyszertől iszonyatosan rosszul voltam (ami a napi tevékenységeimmel összeegyeztethetetlen volt).

A Te korodban én nem javaslom a fog.gátlót, inkább menj el egy jó endokrinológushoz.

2016. aug. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!