Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációmat hogyn hozhatnám...

Menstruációmat hogyn hozhatnám előrébb, ha 3 fázisú fogamzásgátlót (Rezia) szedek? (Sajnos a nőgyógyászom nyaral, így Őt nem tudom megkérdezni. )

Figyelt kérdés

Csak 2-3 nappal szeretném előrébbhozni. Tanulmányoztam betegtájékoztatót, de nem egyértelmű.

Előrehozásként csak azt írja, hogy a 4 placebo tablettából annyival kevesebbet kell beszedni, ahány nappal korábbra akarom hozni, de ez vérzéskimaradást okozhat, ill. a köv. levél szedése alatt áttöréses vérzést. Ezt nem szeretném.

Viszont van aza rész, amely szerint 1 tabletta kihagyása 15-24.napon történik, akkor 2 lehetőség van. Az egyik, hogy abba is lehet hagyni az aktív tablettákat, és rögtön elkezdeni a placebokat. Nekem ez szimpibbnek tűnik, mert megvan a szünet két levél szedése között.

Csak terhes sem szeretnék lenni. (Egy másik bekezdésben meg azt írja, hogy különösen nagy a teherbeesés kockázata, ha a csomag elejéről vagy végéről hagyott ki aktív tablettát.)



#Rezia #menstruáció előrehozása #3 fázisú fogamzásgátló
2016. aug. 5. 00:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Rezia egyfázisú.


Ha 15-24. nap között abbahagyod és MAXIMUM 4 nap szünetet tartasz (vagy 4 napig beszeded a placebót), akkor védett maradsz.


Tehát ha mondjuk 3 nappal előrébb akarod hozni, akkor beszedsz a 24 helyett 21 aktív szemet, majd beszeded a 4 placebót és kezded a következő levelet.

2016. aug. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi. A betegtájékoztató értelmezése egy kis problémát okozott, pedig a szövegértésben mindig jó voltam suliban :). Nem szívesen avatkozok bele a ciklusomba, de hirtelen jött egy nyaralás(túrázós, fürdőzős), és gyakorlatilag végig meglenne a menstruációm.

Bogarásztam a neten, és van ahol azt írják, hogy végig kell szedni mind a 24-et, és a placebókat kihagyni, mert nem lesz biztos a hatás, ha kevesebbet szednek be. Mások szerint a lényeg, hogy kimaradás ne legyen, azaz ha csak 21-et szedek be, úgy is biztos a fogamzásgátló hatás.

A 3 fázisban miután kiírtam a kérdést (és újra elolvastam a betegtájékoztatót) én is elbizonytalanodtam, de már nem lehet szerkeszteni a feltett kérdést.

2016. aug. 5. 10:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem hagysz szünetet, az biztosabb, de nagyobb eséllyel lesz pecsételő vérzés.
2016. aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elbizonytalanítottál. Nagyon nem szerettem volna belenyúlni a ciklusomba, mert az első 3 hónapban sokszor volt pecsételő vérzésem, de a nőgyógyász javaslatára továbbszedtem.

Mellékhatások (pl áttöréses vérzés) sem szeretném kihagyás nélkül továbbszedni az aktív tablettákat.

Bár menstruáció előre hozatalára a folyamatos szedést írja, de az alábbi rész miatt úgy gondoltam, hogy abból sem lehet gond, ha csak 21 napig szedem az aktív tablettákat:

"Egy tablettát hagyott ki a 15-24. napon (harmadik sor a csomagban)

- A következő lehetőségek közül választhat:

- ...

- Abba is hagyhatja a megkezdett csomagban található aktív, fehér tabletták szedését, és azonnal folytathatja a 4 zöld placebo tabletta szedésével (jegyezze fel, hogy a placebo-időszak előtt melyik napon felejtette el a tablettát). Ha az Ön fix kezdőnapján akarja a következő csomag szedését elkezdeni, 4 napnál rövidebb ideig alkalmazza a placebo tablettát.

- Ha a két javaslat valamelyikét követi, a terhességgel szemben védett marad."

2016. aug. 5. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!