Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülő nélkül el lehet menni...

Szülő nélkül el lehet menni nőgyógyászhoz? 16/L

Figyelt kérdés
Csak egy sima vizsgálatra szeretnék elmenni, ez lenne az első alkalom, de nem szeretnék anyukámmal menni. Nem nagyon jo a kapcsolatunk. Barátom anyukája szívesen elkísérne, de azt mondta, hogy csak anyukámmal mehetek. Én utána olvastam 2013as kérdést találtam és ott azt írták elmehetek. Változott ez azóta? Kötelező szülővel menni?

2016. aug. 5. 14:59
 1/8 anonim válasza:
Szia. Szerintem simán elmehetsz anyukád nélkül. Én kórházban voltam nőgyógyásznál és nem kellett hozzá szülő. Nem tudom te hova szeretnél,de ha magán úton szerintem akkor sem kell. :)
2016. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, elmehetsz szülő nélkül! Ne felejtsd el felírni az utolsó menstruációd dátumát, illetve hogy hány naposak a ciklusaid. Ha valami gondod, kérdésed van, nyugodtan tedd fel az orvosnak, azért van. Ha magától nem csinálja meg, akkor ragaszkodj ahhoz, hogy a melleidet is megvizsgálja. Nyugi, minden rendben lesz. :)
2016. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Természetesen mehetsz szülö nélkül, a vizsgálathoz nem kell.

Emellett ha netán menne is veled anyukád, nem vagy köteles beleegyezni, hogy benn legyen veled az orvosnál, ha nem akarod, akkor kiküldik, mégha eresöködik is.

De pl. mütétet nem végehzetnek a szülö beleegyezése nélkül.

2016. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Magánhoz és SZTK-ba is mehetsz szülő nélkül természetesen. Magánnál viszont gyakran sima vizsgálatra is tízezer forinttal készülj minimum!
2016. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Semmi mutetrol nem lenne szó,csak egy sima vizsgalat. Nekem teljesen mindegy hogy magan vagy sem, csak rendesen vizsgaljon at. ,(:
2016. aug. 5. 15:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egyedük mentem ennyi idősen, nem kellett szülő.
2016. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell szülő, azzal mész akivel akarsz, vagy egyedül is, én is egyedül járok, hisz úgyse mehet be veled, csak ha te kéred, ő nem kérheti. De van ahol a dokik nemet mondanak az együttre (főleg magánba mert befolyásolhatja a gyereket a szülő, nem mer elmondani dolgokat a jelenlétében pl) és először a gyerek megy be pl beszélni a dokival, megvizsgálja, utána a szülő és annyit mond el amennyi rá tartozik. Láttam már ilyet.
2016. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%
Doki nem mondhat nemet...KÖTELEZŐ beengednie a kisérőt ha a páciens is akarja.
2016. aug. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!