Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász írhat fel gyógysz...

A nőgyógyász írhat fel gyógyszert vizsgálat nélkül?

Figyelt kérdés

Nem is olyan rég feltettem itt egy kérdést, hogy nagyon félek a nőgyógyásztól és nem merek elmenni pedig szerintem elkaptam valami fertőzést. 1-2 hónapja alakult ki, nagyon viszketett a hüvelyem, főleg a csiklóm felé, és a viszkető-égő érzés mellett a folyásom is megváltozott, volt hogy sárgásabb volt, meg néha fehér darabkás(bocsi ha túl részletes).Aztán mikor elmúlt fellélegeztem, de pár hét múlva újra kialakult, akkor már tényleg hívtam a nőgyógyászatot az sztk-ban, kikerestem a legjobb gyermek nőgyógyászt(a felnőtthöz még nem mehettem) és találtam egyet aki elvileg jó orvos és tényleg alapos, nem veszi fél vállról a dolgokat.De több mint 2 hét múlva kaptam időpontot, addigra meg már rég elmúlt minden bajom.

Tegnapra szólt az időpont, látszott rajtam hogy mindjárt elájulok olyan ideges vagyok,pedig minden erőmmel próbáltam palástolni:D Aztán a doki elkezdett viccelődni, mondta hogy nem fognak megenni, meg hasonlók, így már a hangulat se volt olyan feszült.

Körülbelül 5-6 percig csak kérdezgetett(mikor jött meg először/utoljára, voltam-e fiúval, meg amikert ilyenkor szoktak) aztán amikor kérdezte hogy mi a panasz és elmondtam hogy idáig mi volt, de most épp semmi bajom nincs akkor kicsit csodálkozott olyan "akkor mit keresel itt?" arccal nézett rám.Azt hiszem meg is kérdezte hogy miért jöttem el akkor. Én meg mondtam hogy szerintem elég érthető hogy nem akarom hogy újra kialakuljon, meg annál a kérdésnél amit mondtam hogy kiírtam ide nemrég, írtátok is hogy ha nincs tünet akkor is szokott kenetet venni amit kivizsgálnak majd.

De elintézte annyival, hogy ha még egyszer kialakul akkor vegyek canesten combit, és elmagyarázta hogy hogyan kell használni, aztán egyszerűen csak elköszönt azzal, hogy ha a gyógyszer nem válik be majd jöjjek vissza.

Nem tudom mit gondoljak, persze kicsit megkönnyebbültem, de ez akkor is furcsa.Rengeteg erőmbe tellett hogy elmenjek oda, és hazaküld vizsgálat nélkül ezzel.Az egyik kommentelő emlékszem ugyanezt a gyógyszert javasolta, én meg úgy voltam vele hogy nem kísérletezek, az orvos majd megmondja mi bajom.De így olyan mintha teljesen feleslegesen mentem volna el.Pedig elvileg ő a legalaposabb nőgyógyász ebben a városban, nem tudom hogy azért nem vizsgált meg mert még fiatal vagyok, vagy mert látta rajtam hogy ideges vagyok.

Nektek volt már ilyen? Hogy vizsgálat nélkül, elmondás alapján írt fel gyógyszert?

A másik pedig hogy ma reggel óta mintha megint újrakezdődne, és nem tudom hogy kiadják-e nekem a canesten combit a gyógyszertárban, még nem vagyok nagykorú.Meg nincs hozzá semmi papírom, csak a leletet tudom felmutatni ha kérnék.

Bocsi ha hosszú lett:D

16/l



2016. aug. 6. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszert kiadják recept nélkül és nem is kell hozzá nagykorúnak lenni :)


Viszont fura amit a doki csinált. Mondjuk a canesten vagy használ vagy nem. Kárt nem okozol vele. Utána viszont csinálj egy flóra helyreállítást is. Nekem a lactinelle-t ajánlották, de szerintem bármelyik megteszi.


Sokszor diagnosztizáltak nálam is gombás fertőzést, de legtöbbször semmi alapja nem volt. Aztán elmentem nemibeteg gondozóba. Ott tényleg rendesen megvizsgáltak és ott ajánlották azt, hogy tegyem helyre a hüvelyflórát. Amióta meg használgatom semmi bajom nincs.

2016. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van ilyen, én 30 évesen is ilyen ideg voltam, még le is cseszett a doki hogy miért parázok ennyire felnőtt létemre. Aztán mivel már remegtem, izzadtam meg minden inkább írt fel valamit ami "talán segít", és kész. Nem vizsgált meg mert már a sírás határán voltam amikor le is cseszett. :X

A canestent meg bárkinek kiadják, ahhoz recept sem kell, mivel vény nélküli cucc.

2016. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt kellett volna mondanod, hogy rákszűrésre jöttél. Nemi élet megkezdése után évente javasolt.

És ahhoz mindenféleképpen vett volna kenetet.

2016. aug. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első köszönöm erre nem is gondoltam:D Majd utánanézek mi is az/mennyibe kerül/hogyan kell használni.


Elég bunkó volt, pedig tényleg nem tehetsz róla hogy félsz:/


Nem gondoltam rá, hogy mást mondjak mint amiért jöttem, azt hittem meg fog vizsgálni ha elmondom mi bajom.

2016. aug. 6. 15:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs tüneted, mégis mit vizsgáljon rajtad? De most őszintén? Nem gyakoriról kell tájékozódni, mert itt az emberek 90%-a baromságokat írogat...

A kenetvétel akkor ér valamit, ha vannak panaszaid. Ha most nincs bajod, akkor nyilván negatív lesz a kenet eredménye is.


Az meg, hogy vegyél canestent, nem hülyeség. A tüneteidből azért elég nagy biztonsággal megmondható, hogy gombás fertőzésed volt, amire gombaölő kell. Első körben a canesten teljesen jó választás, ha meg nem mulasztja el, akkor el kell menni dokihoz, ahogy ezt mondta is ugyebár.


Mikor valaki aktív hüvelyi fertőzéssel megy a nőgyógyászhoz, akkor sem a kenet alapján adnak gyógyszert, mivel vagy egy hét, mire megjön az eredménye, addig meg megőrülsz a tünetektől. A panaszok alapján és a hüvelyváladék megtekintésével elég nagy biztonsággal eldönthető, hogy bakteriális vagy gombás eredetű a fertőzés, és aszerint lehet rá adni valamit.

2016. aug. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De ha újra meg újra kialakul akkor valószínűleg akkor is bennem va ez a betegség(gomba?) amikor épp nincs tünet, csak hol enyhébb, hol erősebb.

De gondolom mivel orvos, tudja a dolgát, és ennyiből is meg tudta állapítani.

Amúgy mentem volna akkor is amikor még erősebbek voltak a tünetek, nem én tehetek arról hogy 2 hetet kell várni egy időpontra.

2016. aug. 6. 20:43
 7/7 anonim ***** válasza:

"De ha újra meg újra kialakul akkor valószínűleg akkor is bennem va ez a betegség(gomba?) amikor épp nincs tünet, csak hol enyhébb, hol erősebb. "


A hüvely nem steril, egy rakásféle baktérium és gomba van benne alapból. Amíg túlsúlyban vannak a tejsavtermelő baktériumok és nem szaporodnak el túlzottan az egyéb baktériumok meg gombák, addig nem lesz tüneted és kezelni sem kell.

2016. aug. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!