Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A mosható egészségügyi betétet...

A mosható egészségügyi betétet lehet kézzel mosni? (szappannal, mosóporral) Vagy csak mosógépben lesz teljesen tiszta?

Figyelt kérdés
2016. aug. 10. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Van olyan?🙉😨
2016. aug. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van hát ;)

[link]

2016. aug. 10. 22:49
 3/5 A kérdező kommentje:
2016. aug. 10. 22:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Es jo?
2016. szept. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem Kínai aliexpresses van, 5 db normál méret + 5db kicsi, és 2 éve bírják. Mindig kimosom -este folyó hideg vízzel, addig nyomkodom, amíg tisza marad a víz. Egy idő után véletlenül rájöttem, hogy ez után még nem teljesen tiszta, szappannal (pl marhaepe, folttisztító, de akár egy natúrabb pipere is ok) még egyszer-kétszer felhabosítom, dörzsölgetem, nyomkodom. Mivel 24 óránként cserélek, van ami kijöjjön. Utána a szobában megszárítom, másnap estére már elég száraz hogy ne poshadjon be. Bedobom a szennyesbe, és első színes mosásnál mennek a gépbe. Ilyenkor csak mosódió kivonatot használok. Néha elfelejtem, a mosó kapszula sem ártott neki, de biztosabb a fehérítő-, enzim-, foszfátmentes szer (az enyémek belső része állítólag szenes bambuszpamut, így fekete, azon nem látszik semmiféle folt, és nem kívánja a full fehér hatást).


Ha muszáj, akkor lehet, hogy sima víz+ szappan tisztítás után is újra használnám, de nekem elég kemény tapintásúak lesznek száradás után, talán marad benne még láthatatlan vér, vagy csak a kemény víz és szappan maradék miatt. Mosógép után ez már nincs, tehát sokkal kényelmesebb. Na meg csak tisztább, és nem fogyaszt plusz vizet. Egy órás, víztakarékos programot használok (mindennapi, enyhe mocskos ruhák), 30-40 fokon. Még nem próbáltam a 60 fokot, de ha bírja az anyag (PULossal, patentossal vigyázni kell), akkor nem árt néha jobban fertőtleníteni.

2018. febr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!