Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet valamit tenni rendszerte...

Lehet valamit tenni rendszertelen menstruációval pajzsmirigy túlműködés esetén?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, menstruácium 10 éve van meg, de soha sem volt pontos. Első pár évben ez természetes, de mostanra ez már csak nagyon zavaró. Nem csak 2-3 nap eltérésről beszélek, van olyan, amikor 35 napos a ciklusom és van olyan, hogy csak 25 napos. Egyszerűen képtelenség megállapítani, hogy mikor jön a következő és így programokat, mint mondjuk nyaralás, fürdés is nagyon nehéz terveznem.


Orvosaim mind azt mondták, hogy sajnos ez a pajzsmirigy túlműködés egyik tünete és nem tehetek ellene semmit. A nődokim ajánlotta, hogy szedjek fogamzásgátló tablettát, mert az megszünteti a rettenetes görcseimet is és a vérzésem is mindig pontos lesz. Most szedem 4 hónapja, de tudom, hogy ez nem segít a problémámon csak elfedi azt, de mégis jó érzés, hogy végre legalább a menstruácium miatt nem kell már bajlódnom.


Van valaki, aki tud valami megoldást erre? Nem szedhetem életem végéig a fogamzásgátlót, egyszer majd le kell vele állnom és addigra szeretnék valami mást találni helyette.



2016. szept. 6. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk a pm túlműködésedet kellene kezelni és kideríteni, hogy mi okozza. Bár a menstruációs görcsöknek nem sok köze lehet a túlműködéshez. Rendszertelen menzeszre és görcsre a rendszeres intim tornát és az aviva tornát javaslom egyszerre, mert mást tud a kétféle torna. Az aviván étrendi útmutatást is adnak, azt nem írnám le, mert hosszú. Nem olcsó megcsinálni a képzéseket, de ez hosszútávú megoldást ad, és nem kell fogamzásgátlót szedned.
2016. szept. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kezelve vagy?


Egyébként olyan orvost keress aki ért a pajzsmirigyhez (nem minden endokrinológus!! saját tapasztalat) és ebben segíteni is fog.

Nőgyógyászatilag (+hormon) meg lettél nézve?? Inzulint is?

2016. szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen már évek óta szedem a gyógyszert, évente többször is kell vérre mennem, hogy minden rendben van-e. Családban másnak is van pajzsmirigy problémája, szóval örököltem a hajlamot.
2016. szept. 6. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!