Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyászom szerint felesle...

A nőgyógyászom szerint felesleges hüvelyflóra helyreállító készítményt használni gyógyszeres kezelés után. Van itt olyan egészségügyis aki ezt meg tudja indokolni? A doki nem adott megfelelően kielégítő választ.

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy a hüvely flóráját 95%-ban tejsavbaktériumok (lactobacillus) teszik ki: L.bulgaricus, L.acidophilus, L.estriol, L.biphidus, L.thermophilus, L.casei, L.plantarium, L.iners, L.crispatus, L.delbruekii, L.jensenii, L.buchneri, L.gasseri, stb..). Azt is értem, hogy ahány nő annyiféle a fentebb felsorolt L.-ok aránya. Abban egyetértek a dokival, hogy sok hüvelyflóra "helyreállító" készítmény kúra azért hatástalan, mert pont az a L. hiányzik a készítményből, amire a páciensnek szüksége lett volna. A jelenleg kapható készítmények csak egy vagy néhány L.fajtát tartalmaznak. Pl. GYNOFLOR (l.acidophilus, estriol), Protexin Gynophilus (l.casei), Lactinell (l.gasseri). Van ennek a spektrumredukálásnak valami értelme, vagy csak a gyógyszeripar szórakozik a nőkkel? Hogyan jártatok utána, hogy Nektek melyik készítmény a megfelelő?
2016. szept. 9. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

És a gyógyszertárban kapható tejsavban sincs több fajta?

Lehet, hogy csak ezeket az új szereket tartja feleslegesnek az orvos, pont azért, amit leírtál.

2016. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
En nem vagyok egeszsegugyis.Nem ertek a tejsav bacikhoz. De nekem hasznalt. Par honapig jarkaltam dokihoz mindig gombaolot kaptam..kupot,gyogyszert mindent.. (amugy negativ kenetre ...mindegy is).Addigra mar elvoltam keseredve ,hogy uristen mi bajom.. Aztan dokit valtottam aki javasolta a floravisszaalitot. Hat nekem nagyon bejott. Protexineset vettem. Azota is mindig van itthon ,de most mar a laktofeelt is imadom. Ha ugy erzem kicsit szarazabb,vagy egyszeruen nem oke v.mi:egy -ket tubus/kapszula es kutya bajom utana. Probalgatni kell melyik jon be neked. De voltam masik dokinal is anno o a natur probiotikumos joghurtitalt javasolta intim zuhannyal,de a zuhanyhoz kaphato pezsgotabi is. Ez is hasznalt v.mit de en inkabb a visszaalito gelekre/kapszulara szavazok.
2016. szept. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Röhej, hogy egyenként kell a laktobacillus törzseket megvásárolnom, hogy aztán kiderüljön melyik a jó. Jól ki van ez találva. Az egész gyógyszeripar egy jól menedzselt biznisz.

Ettől függetlenül köszönöm a válaszokat! :)

Eddig a Floragyn hüvelykúpban találtam a legtöbb l. törzset (bár ez is csak töredéke a teljes hüvelyflórának...). Vélemény?

2016. szept. 9. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!