Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha sokat hordok magassarkut...

Xma kérdése:

Ha sokat hordok magassarkut akkor magasabb leszek?

Figyelt kérdés
Elsore furcsa lehet a kerdes de en azt tapasztaltam, hogy a magassarku viselese utan amikor leveszem mintha magasabb lennek. Lehet hogy a magassarku megnyujtotta a gerincemet?

2016. szept. 16. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem.


"A magas sarkú cipő megemeli a sarkat, ezzel a test gravitációs központja eltolódik. Ennek ellensúlyozására az alsó hátszakasz meghajlik, mire a gerinc addigi helyzete is megváltozik, nyomást gyakorolva a hát és nyak idegekre, állandó fejfájást okozva.


Részletek: [link]

2016. szept. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak úgy érzed.
2016. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ha gyakran hordasz nagyon magas cipőt (8-10 cm vagy még több), akkor az Achilles-inad megrövidül, így a végén inkább alacsonyabb leszel egy kicsit. De ehhez hosszú évek kellenek. Szerintem azért érzed magad magasabbnak, mert a magassarkúban jobban odafigyelsz a tartásodra, akaratlanul is jobban kihúzod magad. Aztán ez egy darabig úgy marad akkor is, ha leveszed a cipőt.


Amúgy amit az első ír, az túlzás... sokan hordanak magassarkút anélkül, hogy állandóan fájna a fejük. :)

2016. szept. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: Az idézett rész a cikkben nem úgy szerepel, hogy mindig, mindenkinél, csak mint lehetséges mellékhatás.
2016. szept. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!