Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális vagy el kellene...

Ez normális vagy el kellene mennem nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag ket kerdesem lenne, az egyik általános, másik pedig aktuális. Tehát elösszöris: 17 éves vagyok, 3 éve van meg de még mindig nem rendszeres. Utobbi egy évben talán azt tudom mondani hogy kb be tudom saccolni a hónap elejére de ciklusaim van hogy 25 van hogy 37 naposak... olyanra is volt már példa hogy 12 napos volt tehat egy honapban gyakorlatilag kétszer jött meg, mindkétszer 2-3 napig tartott. Van aki azt mondta hogy 18 éves korig lehet hagyni addigra beáll mindenkinek, van aki szerint tabi megoldja de azt anyukám biztos hogy nem engedné. Tanács?

Második kerdesem pedig az lenne hogy szept 29.én megjött, (ciklus 26. Napján, elozo ciklus 35 napos volt) elso ket nap vereztem de nem gorcsoltem, elmult harom napban pedig barna folyasom van, olyan mint ami a mensi utani napon szokott lenni.. de mar 3 napja. Mi lehet ez? Kell aggodnom vagy normalis?



2016. okt. 5. 00:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem használnám arra a tabit, hogy "beállítsa". Sok nőnek nem napra pontos, én is azt tudom csak, hogy okt 10 és 15 között fog jönni. 17 évesen én is 25-40 nap pontossággal működtem, 20 éves korom óta jutottam 28-33 napra. Amikor az új nőgyógyászom kérdezte, hogy rendszeres-e, akkor mondtam neki, hogy egy hétre pontos és azt mondta, hogy teljesen működőképes, ha amúgy más bajom nincs.


Valószínűleg neked sincs semmi bajod, de egy nőgyógyászati szűrés sosem árthat. Öltözéssel együtt is csak 10 perc és teljesen kibírható. Ha nem vagy szűz, akkor úgyis meg kell hamarosan kezdened az éves szűréseket. Én amúgy anno nem rohangáltam ezzel, mert a családban senkinek sem olyan pontos, mint nekem, szóval én sosem láttam a tragédiát.

Vannak barátnőim, akiknek ténylegesen volt nőgyógyászati problémájuk, amit kezelni kellett, de az nem a 25-35 napos, hanem a minden második kimarad/két hetente jön szintjén volt. Ennek ellenére támogatom, hogy menj dokihoz, mert abból baj nem lehet, ha normális orvost választatsz, de ne cidrizz azon, hogy biztos valami nagy gond van veled.

2016. okt. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló leírta már a kérdés első részét. A barna folyás is vérzést(menzeszt) jelent,de azért barna,mert csak kissé vérzel már és mire kiürül a méhedből,hüvelyedből ez kevés vér elkezd megalvadni.
2016. okt. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem megalvadni, oxidálódni.
2016. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!