Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mosható egészségügyi betétet...

Mosható egészségügyi betétet használhatok 16 órán keresztül?

Figyelt kérdés
Gyenge vérzésem van. Az Always betét sem telik meg nekem egy nap alatt, de azt nyilván kicserélem napközben egyszer vagy kétszer higiéniai okok miatt. A mosható viszont más, annál nincs baktériumfertőzés vagy ilyesmi, ezért gondoltam, hogy azt használhatom akár reggeltől lefekvésig. Vagy azt is cserélni kell azért időnként, akkor is, ha csak félig telt meg?
2016. okt. 6. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt is cserélni kell.A vér mindegyikben elkezd bomlani pár órán belül.
2016. okt. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
miélrtt lenne ilyen tekintetben más? ugyanúgy elkezdenek szaporodni a bacik az álló vérben pár óra után. ""higiéniai okok" miatt ugyanúgy kell cserélned. abból is használhatsz kisebb méretűt az utolsó napokban
2016. okt. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor inkább cserélni fogom. Csak azért kérdeztem, mert a leírások alapján mintha ezekben nem szaporodnának (annyira) a bacik:



A mosható betétet 5 évig lehet használni kb. és semmilyen mérgező anyagot nem tartalmaz, mint pl. a klórozással fehérített tamponok, illetve a szintén klórozott betétek, amikben a zselét általában kőolajból (petróleumból) állítják elő.. Szellőzik, mert gyapjúból és 100% pamutból van és a hátsó záróréteg is légáteresztő, ámde a folyadékot bent tartja. A szárnyakat patenttal lehet az alsóneműhöz rögzíteni, egyszerű és nagyon természetes módon tisztítható, abszolút foltmentesen. A műanyagbetétekhez képest a ruhában a nedvesség nem halmozódik fel, nem érzi úgy az ember magát mint egy pelenkában, ettől is csökken a baktériumfertőzés kockázata.



Sajnos nem minden országban írják rá az eldobható betétekre, tamponokra, hogy valójában miből is készítik őket, így például hazánkban sem kötelező. Mindenképpen rosszat tesz a szervezetünknek, mert a zselékristályok által “bezárt” folyadékban nagy eséllyel fordulhatnak elő és szaporodhatnak tovább a baktériumok, nem is beszélve az emiatt eléggé kellemetlen szagokról és ezek a betétek még csak nem is kényelmesek!

Az Emilla termékcsaládban minden bőrt érő felület 100% pamutból és bambuszból készül puha, kényelmes és lélegző anyag.

2016. okt. 10. 22:35
 4/8 anonim ***** válasza:

"műanyagbetétekhez képest a ruhában a nedvesség nem halmozódik fel" - ezt a mondatot nem értem, illetve kicsit marketing szagú. ugyanúgy összegyűjti a folyadékot, mégis hova menne?!

amúgy én is moshatót használok és jó a tapasztalatom vele. (én magamnak készítettem, egyelőre azon kísérletezek, hogy milyen fedő réteg az ami a legjobban tisztítható. pamutplüss egész jónak bizonyul, bár még teljesen foltmentessé nem sikerült tennem sajnos. de a sima pamutvászonhoz képest jobban tisztítható azért)

2016. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem az emilla oldalát. Szépek. Látszik a munkáin, hogy szeretettel csinálja :) Sok-sok ilyen kéne még.
2016. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nyugodtan. Nekem sincs nagyon erős vérzésem. Én már az eldobható, márkás betéteket is (nem éjszakai, csak sima) 24 óránként cseréltem, és nem lettem beteg, csak kicsit kellemetlen volt estére. Néha megesett, hogy átáztam, vagy kétszer cseréltem. Persze mindig büdös lett, de nem zavart nagyon. Próbáltam keveset mozogni, stb. Nagyon fölösleges pénzkidobásnak meg szemetelésnek tartottam már tini koromban is, de muszáj volt használni. Anyukám csak vattát használt, azért az nekem kevés lett volna.

Kb két éve használok Kínából rendelt moshatót. Sokkal de sokkal kevesebbszer áztam át, és talán 1 nappal rövidebb lett a vérzés. Szintén csak lefekvés előtt cserélem, vagy ha este tánc próbára megyek, és előtte már elég tele van az előző. Sose volt fertőzésem (vagy nem tűnt fel). A patentok biciklizéskor kicsit zavaróak, de kibírható az a 2*15 perc. Annyi, hogy 2 év után még a természetes mosószer használatával is mintha már nem lenne annyira hajlékony, és van már kicsit állott szaguk. Valószínűleg ecetes öblítés segítene, illetve alaposabb mosás. Személy szerint engem nem zavar. Bár lehet, hogy érdemesebb volna magyar termékre átállni, mert ezek természetesebb anyagúak.

2018. febr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást!

A kínai betét milyen anyagú?

2018. febr. 17. 20:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Amit én vettem, annak a háta és a szárnyaknak két oldala PUL, a nedvszívó felülete pedig elvileg bambuszszálas frottír szerű anyag. Van belőle sima fehér, és feketés (szénszál van hozzá abba gondolom, elvileg fertőtlenítő hatású). Nekem utóbbi van, ezen alig látszik meg a folt amúgy.
2018. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!