Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonvizsgálat? Menjek ezzel...

Hormonvizsgálat? Menjek ezzel tovább?

Figyelt kérdés

Tsh: 4,385

T4:10,32

Túlzott szőrösödéssel mentem el háziorvoshoz, beutalt vérvételre. Tsh és t4 hormonokat néztek, a fent leírtak lettek az eredmények. A háziorvos azt mondta, ezzel nem kell kezdeni semmit.

Én viszont aggódom. Nem kellene más vizsgálatokat is elvégezniük? Pl más hormonokat megnézni, ultrahangot csinálni..

Ez a 4-es tsh közel van a laborlapon 3,6-nak írt normál felső értékhez, de sok helyen olvastam, hogy nőknél a tshnak 2 körül kellene lennie.

És ez a szőrösödés dolog nagyon zavar és kellemetlen, szeretnék ténylegesen utána járni, hogy valóban pusztán genetika-e ahogy ráfogják, vagy esetleg mégis van valami gikszer bennem.

Van itt valaki, aki hasonló cipőben jár/t?

Mit gondoltok, megéri ezzel tovább mennem?

18L



2016. okt. 9. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Szőrösödésnél nemi hormonokat is kellene nézni, de azt a háziorvos nem kérheti, csak az endokrinológus.
2016. okt. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De az endokrinológushoz beutaló is kellene, azt meg nem ad a háziorvosom.
2016. okt. 11. 11:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig tovább kéne menned!


Az egyik lehetőség a magánorvos.

Másik a nőgyógyász, aki PCOS-ra is vizsgálhat, mert a szőrösödés annak is lehet a következménye.

Harmadik a háziorvosi bőrgyógyászat, onnan is küldhetnek további vizsgálatokra.

2016. okt. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos marad a magán, mert IR terhelést csak ő kérhet, az államiban amúgy se foglalkoznak vele, ráadásul sokat is kell várni arra (tapasztalat...).

A tsh sok, 2körül kell lennie nőknél akár akarsz babát akár nem, menzeszgondokat okoz (sok volt és elhúzódó...), nekem is okozott és pl 3nál még hullott a hajam, száradt a bőröm, puffadtam, fáradt voltam, 2 alatt semmi bajom már, vérzés is szépen helyrejött!

Nemi hormont kérhet a nőgyógyász is tb-re ha van dokid, nekem is ő kérte és a két féle UH-ot is.

2016. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Magánorvosra sajnos nincs pénzem, hiába dolgozom iskola mellett is, máshová kell a fizetés. :(

Szóval akkor jól olvastam, valóban 2 körül kell lennie a tshnak, akármit ír a laborpapír. Amúgy a hajam nekem is hullik sajnos, fáradékony is vagyok, de a menstruációmmal kapcsolatban nincsenek nagy gondok, 30-32 napra megjön mindig, 3-4 napig vérzek, a fájdalom sem vészes.

Viszont megkaptam még azt is hogy a túlsúlyom miatt vannak ilyen gondjaim... 163cm 71 kg vagyok. Szerintetek ebben lehet valami?

2016. okt. 11. 21:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, a pajzsmirigynek és az IR-nek is pont a tünete a hízás, lelassul az anyagcsere, a vércukorszint nem stabil. Én is elkezdtem hízni amikor kiderült, amíg nem állt be a hormonszint addig 4kg jött fel rám, fél év stabil szinttel visszanyertem a régi súlyom. Sőt érdemes inzulinterhelést is kérni ugyanis a pajzsmirigy gond szeret társulni más endokrin betegséggel pl pcos-esel, de önmagában az IR nagyon sokszor oka a szőrösödésnek, az IR és a PM összefüggnek szintén.
2016. okt. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!