Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A mammográfiai vizsgálat...

Manócska1 kérdése:

A mammográfiai vizsgálat veszélyesebb mint az ultrahangos emlővizsgálat?

Figyelt kérdés
állítólag ahogy összenyomja a gép a mellet,nagyobb lesz az esély a rák kialakulására. vélemény?

2016. okt. 14. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy városi legenda. Azok találták ezt ki, akiknek nincs jobb dolguk és mindenféle sz*rt összeolvasnak a neten. Milliószor több rákot lehet kiszűrni komplex emlővizsgálattal, minthogy ilyen szövődményt okozzon, de ha félsz menj mr-be, ott viszont a klausztrofóbiával és a zajokkal kell megküzdeni viszont sokkal részletesebb mint a hagyományos mammo.


Nem ide kapcsolódik, de meséltek egy esetet, hogy kulcscsont alatt vagy valahol a háton volt valakinek csomója. Elment egy kuruzslóhoz, aki jól szétnyomkodta, később meg már úgy került kórházba, hogy végstádiumos rákos.


Mammon korántsem éri akkora nyomás a melleket, hogy az bármit is okozzon. Max, ha sz*rul csinálják esetleg nem a vérzés utáni napokban, mikor nem fáj annyira a mell.

2016. okt. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szia,köszi. mr vizsgálatom már volt,sajnos koponya mr. azt már megszoktam gyakran kell csináltatnom. nem tudtam hogy mellett is lehet mr-eztetni. köszi
2016. okt. 14. 19:36
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

én mint mammográfiás asszisztens azt mondom, hogy ez egy baromság.

ha elmentek ultrahangos vizsgálatra el fogja mondani az orvos, hogy mammográfia nélkül nem teljes az eredmény, 40 év felett.

de persze mindenki azt gondol amit akar.

én nem haragszom ha nem kell melózni annyira sokat :D

2016. okt. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

hármas vagyok.

még valami eszembe jutott.

egyébként az oké hogy az összenyomástól félnek a nők, de a röntgen sugár nem zavar senkit, mi? :D

aki az összenyomástól fél, az soha ne aludjon hason, mert akkor sokkal nagyobb súly van a mellén mint a vizsgálat alatt.

2016. okt. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
utolsó! én is röntgenes vagyok(első válaszoló vagyok). Nálunk ugyanúgy félnek a röntgentől is nálunk :D Pedig veszélyesebb átmenni kb egy zebrán is.
2016. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Hármas válaszolónak üzenem, hogy majd besz@rtam úgy fájt a mammográfia pedig nagyon kedves, figyelmes volt aki csinálta. HETEKIG nem tudtam a mellemhez érni, még a poló érintése is fájt.
2018. febr. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!