Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Komolyan ez a fogamzasgatlo...

Komolyan ez a fogamzasgatlo se lesz jo nekem? Total kivagyok!

Figyelt kérdés

Masfel evig szedtem Harmonetet ( egyfazisu), de az utolso 3-4 honapban barna folyasom volt az utolso szem gyogyszereknel (7 db kornyeken altalaban. Az orvos irt fel uj gyogyszert, valami Coronelle, de ez is egyfazisu , csak a hatoanyag mas. Most jarok az 1. levelnel, meg 7 szem van hatra , de barnazok ismet. Elegem van belole, baratomnak alig merem mondani, lassan azt hiszi kitalalom az egeszet, azert hogy ne legyen szex...mert nagyon ritkan voltunk egyutt mostanaban a barnazasok miatt :( Tudom legjobb lenne abbahagyni, de az ovszertol meg nagyon felek, 2 alkalom is volt hogy kiszakadt es mehettunk a 72 oras gyogyszerert.

22/L


2016. okt. 15. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg jobb lenne nem szedni.

Én 10 évig szedtem, nagyon sok bajom lett tőle.

Sajnos akkor még nem volt Internet, nem is beszéltünk ennyire nyíltan ilyen dolgokról, orvosok semmit sem mondtak a fogamzásgátló veszélyeiről.

Ha újra fiatal lehetnék, sose szednék egy szemet sem.

Ha a tested ennyire tiltakozik ellene, akkor ne erőltesd. Hosszú távon, hidd el, jobban jársz.

Inkább tanuljátok meg normálisan használni az óvszert. Nagyon ritka, hogy kiszakad. Ha veletek már kétszer is előfordult, akkor elég valószínű, hogy nem megfelelően használtátok. A barátoddal meg nyugodtan beszéld meg. A jó kapcsolatban bármiről lehet beszélni. Főleg ilyen dologról, ami ennyire érint mindkettőtöket.

2016. okt. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2 kulonbozo fiunal szakadt ki, mostani baratomnal mar csak a tabletta van. Annyira felek tole, hogy ovszer kozben el se tudok lazulni, csak a terhesseg jar az eszembe olyankor.
2016. okt. 15. 10:59
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
A fogamzásgátlót szedő nők zömének nem lesz semmi baja a tablettától. Az,hogy pecsételő vérzés jelentkezik mellett nem azt jelenzi,hogy rossz a gyógyszer, vagy beteg lettél tőle. Egyszerűen nem megfelelő a pecsételést okozó tablettáknak a hormonális összetétele Neked. Meg kell találni azt,ami a megfelelő,de ez nem mindig megy rögtön.
2016. okt. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez még csak a második fajta és mindkettő monofáziusú. Ráadásul még csak az első levél a másodikból, nyugi, 3 hónap a próbaidő és csak akkor baj ha egymás után 2x ismétlődik.

Én már a 3.fajtát használom (22L szintén) és most ez lett jó! Van akinek a hormonszintjéhez nehezen találnak gyógyszert.

Ha ennél is lesz a 3. levélig mindig ilyesmi akkor jöhet egy erősebb fajta pl belara, rigevidon (hiába régebbiek, magasak sokaknak csak ezek jók mert az alacsony nem elég...), mert lehet nem jó az alacsony hormontartalom, utána 3fáziú és ha az se akkor hüvelygyűrű (nekem végül most ez van).

2016. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hasmenéses vagy?

vagy pedig szedsz valamilyen gyógyszert ami kiüti a hatását?

én a hasmenés miatt használom a nuvaringet (crohn beteg vagyok), mert mikor tabit szedtem állandóan hatástalan volt és barnáztam.

a nuvaringet már vagy 10 éve használom és jó.

2016. okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ötös vagyok.

az óvszer attól szakad ki ha nem légmentesen húzod fel a makkra.

(csak szólok)

2016. okt. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hat skkor jo nenak vagytok ha mindig kiszakad a gumi. En negy eve vedekezek azzal de egyszer sem volt semmi problema belole.
2016. okt. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlót szedő nők zömének nem lesz semmi baja a tablettától. Az,hogy pecsételő vérzés jelentkezik mellett nem azt jelenzi,hogy rossz a gyógyszer, vagy beteg lettél tőle. Egyszerűen nem megfelelő a pecsételést okozó tablettáknak a hormonális összetétele Neked. Meg kell találni azt,ami a megfelelő,de ez nem mindig megy rögtön.


Ezzel mi a probléma? Amit írta IGAZ!

2016. okt. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!