Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciszta vagy daganat?

Ciszta vagy daganat?

Figyelt kérdés
Spontán vetélésem volt 2 hónapja,a doki 2 hüvelyi uh után azt mondta,hogy tiszta vagyok,felszívódott.Biztos ami biztos alapon elmentem egy teljes hasi uh-ra 3 hete.Találtak az egyik petefészkemben egy 4 cm-es komplikált cisztát,plusz endometriozis kérdőjelesen.A nőgyógyász csináltatott ca 125-t,ami extrém magas,670 lett,tekintve,hogy 35-ig jó....Most HE tumor markerre várok,de a műtét elkerülhetetlen.Nagyon félek,hogy daganat......Eddig nem volt különösebb panaszom,de pár napja menstruációs görcseim vannak,középidőben vagyok.Tompa,de erős a fájdalom,leginkább a petefészekből sugárzik ki.A hasam alja felpuffadt,olyan kemény mint a kő.Naponta egyszer meg nagy mennyiségű folyás távozik,olyan,mintha a napi adag egyszerre jönne ki....Szagtalan,normálisnak tűnik az állaga.Valakinek ilyesmi?Szerintetek nagy az esélye a daganatnak?Még nem szültem,de nagyon szeretnék. 27/L
2016. okt. 19. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha középidőben vagy, akkor a fájdalom a peteérés miatt is lehet. Nekem minden hónapban a menstruációs görcsökhöz hasonlóan fájdogál a hasam (persze jóval enyhébben, mint a vérzéskor), szúrni is szokott. Peteéréskor a folyás is sokkal bővebb, nekem olyankor muszáj tisztasági betétet használnom.

Ne aggódj, várd meg a vizsgálatok eredményét. A sok stressz nagyon káros, elég lesz akkor aggódnod, ha baj van.

Kitartást!

2016. okt. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ca 125 értéked nagyon magas:( Gyakorlatilag legtöbbször vagy daganat, vagy endometriózis. Jobb, ha minél előbb műtenek! Többrekeszes ciszta és ilyen labor mellett szerintem is műteni kellene minél előbb!
2016. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Először is ne aggódj! A CA125 jóindulatú elváltozásoknál is extrém magasan emelkedett lehet (pl. endometriózis, jóindulatú ciszta). És a HE4 + Roma score meghatározástól se várj most túl sok jót, mert az is emelkedik jóindulatú petefészek elváltozásoknál is! A cisztát mindenképp műtesd meg mielőbb, mert biztosat (hogy jó vagy rosszindulatú) csak a műtét utáni szövettan tud adni.
2016. okt. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztató válaszokat :) Szerencsére tegnap óta gyógyszer sem kell,elmúltak a szörnyű görcsök,gondolom a ciklus hormonális változásait éreztem,csak sokkal intenzívebben a betegség miatt.Megpróbálok pozitív és bizakodó lenni,de mindig könnyű.
2016. okt. 20. 08:53
 5/6 A kérdező kommentje:
-nem mindig könnyű
2016. okt. 20. 08:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia nem tudom jarsz e itt azota erdekelne mi tortent veled?
2018. márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!