Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szabad tampont használni...

Szabad tampont használni ilyenkor vagy nem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy eddig nem igazán jött meg rendszeresen, elmentem orvoshoz összeállított diétát, adott gyógyszert és most kezd rendszeressé válni nagyjából. Nem nagyon intenzív viszont egy hétig tart. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen helyzetben, hogyha nem túl intenzív (van olyan hogy akár egy betéttel kibírnám a napot, persze cserélem csak viszonyítási alapnak) és ez a hetes ciklus középső napjára is esett már vagy napi kihagyásokkal hol erősebb hol kicsit gyengébb, hogyan használhatnék tampont? Még nem használtam de tudom hogyan kell, rendszeres csere (logikus) és akkor kivenni ha "tele" van. De mi van akkor ha nekem mondjuk bem telik meg az idő alatt amíg bent lehet max óráig? Szóval ha kiveszem úgy hogy nincs tele akkor az fáj nem? Akkor hagyjam bent míg tele lesz, akkor viszont lehet hogy egy adott napon akár dupla annyi ideig lenne bent mint amennyire egészséges még. Mit tegyek? (Mini tamponnal akarnám kezdeni, hogy kipróbáljam így elsőre)

Előre is köszönöm a segítséget!



2016. okt. 28. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nehezebben kicsit, de lehet venni. Nem mondom azt, hogy fáj, inkább kellemetlen. De szerintem a mini tampont nyugodtan kipróbálhatod, mert az úgyis nagyon hamar megtelik.

Viszont ne hagyd be fél napokat, az nem egészséges.

2016. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Semmi képpen ne hagyd bent 6 óránál tovább és ha kevés a vérzés,akkor a 6 órán belül minél később cseréld. Nem csak az a probléma a túl korai cserével,hogy fájdalmat okoz. Nagyobb gond,hogy fel is sértheti a hüvely nyálkahártyáját,ami gyulladáshoz vezethet.
2016. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!