Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kb. mennyi idő után áll be a...

Kb. mennyi idő után áll be a mensim?

Figyelt kérdés

Már több mint 1 éve volt az első mensim és azóta soha nem volt szabályos....mindig vagy 35 vagy 80 nap között jött meg...tudom hogy azért van mert fiatal vagyok stb....de engem nagyon idegesít hogy nem lehet tudni mikor jön meg végre....

Olyan kb-re kinek mennyi idő kellett ahoz hogy beálljon?....V.mi tipp hogyan segíthetek rajta? 14/L



2016. nov. 4. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Nekem egyből beállt. 16-17 éves korodra neked is szabályos lesz.
2016. nov. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
Lehet akár 4-5 év is, mire beáll. 18 éves korodig szerintem be fog. Nekem azután, hogy megjött 13 évesen, pár hónapos szünet után még megjött párszor, utána kettő évig egyáltalán nem jött meg, utána pedig amikor megjött, 28 napra pontos lett egyből (minden negyedik hétfőn hiányoztam a suliból, mert az első nap annyira rossz volt, hogy elájultam. :D Most így 20 éves létemre már valamivel jobb.
2016. nov. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Hát nem akarlak elkeseríteni, nekem 12 évesen jött meg, de 18 évesen sem állt be, ezért fogamzásgátlót szedek. Amúgy én is úgy voltam vele mint a 2-es, körülbelül 15 éves koromtól egyre inkább erősödtek a görcsök, 16 évesen már nekem is volt minden hónapban legalább egy hiányzásom emiatt, lázas lettem, iszonyatos görcseim voltak, hánytam, ment a hasam, minden bajom volt. :D Remélem neked hamar beáll majd, és soha nem kell megtapasztalnod ezeket a kínokat, de szerintem ezt nem lehet befolyásolni
2016. nov. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
még van időd, de ha mondjuk 18 éves korodig nem állna be, akkor se kezdj emiatt hormontartalmú fogamzásgátlót szedni, mert az nem játék. Csak elfedi a problémát, nem pedig megoldja. Ha még évekig nem állna be, érdemes hormonszinteket mérni. Amúgy meg az aviva torna segít az ilyen női bajokon, a menstruációs görcsökön is, és a rendszertelenségen is. De te 14 évesen még nem kell, hogy aggódj, adj időt a szervezetednek, és ne terheld magad fölösleges stresszeléssel. én nem is tudom, mikor állt be, sosem aggódtam emiatt.
2016. nov. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!