Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászhoz mennem, de még...

Nőgyógyászhoz mennem, de még szűz vagyok, hogy zajlik? Van mell vizsgálat is? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

2016. nov. 4. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Most komolyan a mellvizsgalattol tartasz a legjobban?:D ilyet se lattam meg... szerintem az ahhoz kepest semmi, hogy turkalnak a huvelyedben, szuzesseg eseten altalaban a vegbelben... de amugy attol sem kell felni, az prvos tudha, hogy mit kell tenni, vizsgalni es qzt hogyan. Ugy fogja csinalni, hogy a legkevesbe legyen kellemetlen. Fel perc alatt kesz van az egesz. Nyugi, eddig meg mindenki tul elte. Esetleg igyal elotte egy nyugtato teat.
2016. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igazából én nem értek annyira hozzá, de mindenképpen mondd hogy még nem élsz nemi életet és hogy ez az első vizsgálatod. Amúgy igen lesz mellvizsgálat is valószínűleg.
2016. nov. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
panasztól függően történik vizsgálat. Amikor csak lehetséges a hüvely és méhszáj vizsgálatát el szokták kerülni, de amennyiben ez feltétlenül szükséges, elvégezhető ez egy speciális eszközzel, a vaginoscoppal. Ez a műszer vékony, és alkalmas arra, hogy a szűzhártya megsértése nélkül is ellenőrizni lehessen, mi is van odabent. Néha sor kerülhet a végbélen keresztül történő vizsgálatra, de csak indokolt esetben. Általában a has felől végzett ultrahangos vizsgálat is elegendő. Aggodalomra semmi ok, mindent meg lehet beszélni az orvossal, sőt, kérdezz bátran, hiszen a Te testedről van szó, és jogod van tudni, mi fog történni veled egy-egy vizsgálat alkalmával.
2016. nov. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Hány éves vagy?Ha nincs gondod és szűz vagy mért akarsz orvoshoz menni,ráérsz 18-23 éves korodig?


Nálunk nincs mell vizsgálat,csak ha te kéred meg az orvost.


Beszélgetéssel indít az orvos,ott szólj hogy szűz vagy mert szűzeket többféleképpen és óvatosabban vizsgálat az orvos.


Orvos átküld a vizsgáló ágyhoz ott alul levetkőzöl,bugyit,nacit leveszef,zokni maradhat,ágyra felfekszel,lábad lábtartóra teszed,jön az orvos és megvizsgál.


1.nagyon fiatal lányokat végbélen keresztül megvizsgálhatja vagy

2.hüvekybe egy ujjal benyúl,hasat másik kézzel meg nyomkodja és ujját kiveszi a hüvelyből és egy pálcikával felnyúl a hüvelybe,megforgatja a pálcikával sejt mintát vesz vagy

3.rákszűrést végez,de szűzekre kitált kacsával

(Hüvelybe nyúl egy ujjal,hasat nyomkodja,ujjat hüvelyből kiveszi,majd kacsát beteszi a hüvelyedbe ezzel a kacsával tudja a hüvelyt kitgítani,a kacsán keresztül teszi be a pálcikát és vesz vele sejt mintát majd pálcikát kiveszi,és a kacsát is

4 vagy csak gasi ultrahangos csinál

5 vagy hüvelyi ultrahangon csinál,hosszú,vékony csővecskét vezeti fel a hüvelyedbe és monitoron nézi mit lát odabent


Szűzeknél mint láthatod nagy a választék.



Amikor alul vizsgálat alulról kell levetkőzni,ha mellett akár nézni,megvarja hogy alul felöltöz és csak utána kell felülről levetkőzni

2016. nov. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Nyurnyi válasza:
56%
Lányom.14 éves,folyamatos alhasi fájdalmai miatt és rendszertelen vérzései miatt a nőgyógyászatra is beitalták. Teljes körű hasi ultrahanggal vizsgálták,hasán keresztül. De elötte egy évvel sajnos a végbelén keresztül is vizsgálták. Kellemetlen érzés volt neki de túlélte. Orvos függő,probléma függő,milyen módszerrel vizsgálnak Mondjad neki hogy még szűz vagy. Viszont a mellét nem nézték. Gondolom mert a hasa fáj.
2016. nov. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány éves vagy, de inkább gyereknőgyógyászhoz menj ha még teheted, mert ott a legtapintatosabbak, amit nem szükséges megnézni, megfogni, belenyúlni, beledugni, ott nem teszik. Nagyon orvosfüggő a dolog, a legrosszabb a sürgősségin, lehetőleg azt kerüld el és inkább időben magad választotta nőgyógyászhoz menj. Ismerősöm lányának a sürgősségin vizsgálóeszközökkel vették el a szüzességét, hiába tiltakozott a vizsgálatok ellen, mert mentőt hívtak hozzá az iskolából. Levetkőztették,lefogták, és aztán nem kímélték, valószínűleg felnőtt eszközökkel vizsgálták,a sírástól el sem tudott mindent mondani.
2016. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! ELső nőgyógyászati élményem hatására 7 évig el se mentem nőgyógyászhoz (ami persze jó nagy hülyeség, még ha panaszmentes is vagy, mint én). Nem fájt, egyszerűen csak bunkó és megalázó volt. Szóval megértem hogy félsz.


Én most megkérdeztem mindenkit, hogy kit ajánlanak a környékünkön, aki kedves, tapintatos lesz, és minél kevésbé lesz kellemetlen lelkileg és testileg a vizsgálat. Nem magándoki volt, nem fizettem neki külön. Jófej volt, kedves volt, megnyugtatott. Szerintem megéri keresgélni, főleg ha nem sürgős a dolog. A vizsgálat meg fizikailag kicsit kellemetlen lehet, de fájni biztosan nem fog. Meg kell tanulni az orvosok előtt levetkőzni a szégyellősséget, de ehhez persze kell egy orvos is, aki elég szimpatikus.


27/L

2016. nov. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha békéscsabai vagy gruda doktor urat (direkt írtam kisbetűvel a nevét) nagy ìvben kerüld el!Ez a vénember,méregeti megalàzza és fàjdalmat okoz neki...gondolom mindenki tudja minek.És a 70es években ennél az orvosnàl rengeteg csecsemőhalàl volt,amikor szüléseket vezetett le.Én nem értem hogy praktizàlhat még mindig ez a mészàros!
2016. nov. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Nézd, ez nem egy kellemes dolog, ha érzékenyebb vagy, néha fáj is, de ez is olyan, mint bármilyen más orvosi vizsgálat vagy kezelés, pl. egy fogtömés, vagy épp vérvétel: az egészséged érdekében időnként meg kell tenned. Ez a felnőtt léthez tartozik.

Lehet lelkileg megerőltető, kellemetlen a helyzet, étezheted magad nagyon kiszolgáltatottnak, miközben a legintimebb testrészeiden matatnak, de hidd el, a nőgyógyász csak a pácienst látja benned. Több véres és undorító dolgot látnak a praxisuk során, mint csinos fiatal lányt, ellátják az ötvenévest vagy a hüvelygombást is, műtéteket végeznek, kisbabákat segítenek a világra, szóval nyugi. Nekem egyszer amikor sote klinikájára mentem az orvosomhoz, az orvostanhallgatók végignézték a vizsgálatomat (persze a beleegyezésemmel) semmi gondot nem jelentett, hiszen csak a tananyag voltam nekik.


Én pl. anyukám nőgyógyászához mentem először, mert tudtam, hogy ő meg van vele elégedve, anyu is elkísért. Mondjuk én már nem voltam szűz, erről a részéről nem tudok nyilatkozni, hogy pl. van-e végbeles vizsgálat. (De ahhoz is volt már "szerencsém" életemben aranyér miatt, nekem a nőgyógyász a kevésbé kellemetlen.)

Keress olyat, akit ajánlanak, pl. barátnő, nőrokon. Kereshetsz női orvost is, ha úgy könnyebb.

2016. nov. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Tegnam voltam orvosnál, és szerencsére fölösleges aggódtam.

A vizsgálat igaz kellemetlen volt, de a kiválasztott nőgyógyászom nagyon kedves volt, így nem volt annyira kínos a vizsgálat.

Elősször beszélgetéssel kezdődött az egész, utánna jött a vizsgálat. Nem végbélen keresztül vizsgált, ami meglepett egy kicsit. Utánna megvizsgálta a melleimet, de előtte megkérdezte, hogy tudok e önvizsgálatot tartani, mert ha nem, akkor megmutassa. Minden o.k., így már nem fogok annyira izgulni.

2016. nov. 12. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!