Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhesség alatt is van fájdalom?

Terhesség alatt is van fájdalom?

Figyelt kérdés
Egy ideje foglalkoztat a kérdés, hogy mikor megjön a havi vérzé, előtte görcsöl meg fáj a lányok hasa. De ha valaki teherbe esik akkor annak csak simán nem jön meg és tünet mentesen átsiklik a menstruációs időszakán? Illetve másik oldalról megközelítve ha valaki érzi hogy görcsöl és meg is kell jöjjön lassan akkor az azt jelenti hogy nincs megtermékenyülve?

2016. nov. 6. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Húúha, itt alapvető tudás hiányzik.

Kezdjük az elején, megpróbálom elindítani a gondolatmenetet benned, hátha rájössz magadtól...

Mi a menstruáció?

Az agyalapi mirigy hormonjai hatásaira a petefészekben tüszőérés következik be, majd az érett tüszőből petesejt szabadul ki és létrejön a sárgatest. Mindeközben tüsző, majd sárgatesthormon termelődik a petefészekben. A méh nyálkahártyája a ciklus során megvastagodik. Ha nem következik be terhesség, akkor a tüszőrepedés után 12-16 nappal ez a megvastagodott nyálkahárty menstruációs vérzés formájában lelökődik, ami érgörccsel, méhösszehúzódásokkal jár, ami természetesen tud fájdalmas lenni, de enélkül nem tudna leválni a nyálkahártya. A menstruációs ciklus átlagosan 26-30 nap.

2016. nov. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást, tehát én úgy értelmezem, hogy ha a terhesség bekövetkezik akkor nincs mi vérezzen és fájjon. Én is erre gondoltam alapvetően csak gondoltam utána olvasok és annyi különböző leírást találtam, hogy elbizonytalanodtam, gondoltam írok ide és majd összegzem a végeredményt hányan írnak mellett és ellene. Olvastam olyat többet is hogy valaki menstruáció előtti fájdalmakat tapasztalt, várta is a mensit de az nem jött... Helyette lett baba. Ezért nem értettem, hogy most ha megtermékenyült, és vérzés sem lesz akkor miért éreznek olyan fájdalmat.
2016. nov. 6. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Azert ereznek fajdalmat, mert a terhesseg elso tunetei hasonloak a premenstruacios tunetekhez, mivel a szervezet/immunrendszer "harcol" a terhesseg ellen, mivel lenyegeben egy eloskodo a magzat a szervezetre tekintve. A spermiumokat is megtamadja az imminrendszer, mintha korokozok lennenek. Edesanyamat pl amikor en megtermekenyultem, influenzaval kezeltek, mert olyan tuneteket produkaltam neki az elso ket hetben, amikor a teszt meg ki sem mutatta a terhesseget. (Tervezett baba voltam, egy veteles utani eber komas, hosszu testi-lelki felepules utan)
2016. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lényeg,hogy ezek szerint erre nem lehet hagyatkozni, hogy ha érzi, hogy fáj akkor meg fog jönni
2016. nov. 6. 18:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha terhes valaki, és görcsöl abból nem lehet következtetni arra, hogy megjön a menstruációja. Van akinek görcsöl a hasa. Sőt van olyan is, hogy hónapokig vannak rendszertelen görcsök, ha gyenge a hormonrendszer.
2016. nov. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!